Beczka po Dębowej

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Carl
40%
40%
Posty: 52
Rejestracja: 2019-01-29, 21:51

Beczka po Dębowej

Post autor: Carl » 2020-05-06, 09:53

Koledzy, dostałem kiedyś liter wódki dębowej w beczuszcze. Beczuszka ma pojemność większą - jeśli dobrze pamiętam, to 1.7 l. Chciałbym tą beczuszkę wykorzystać na podanie własnego wyboru na imprezie, ale mam wątpliwości co do jej czystości. Dębowa stała w niej chyba z lat siedem - łagodna była ale deską tak wa...ła, że na początku ciężko się to piło. Po wypiciu procentów zapałem wodą i zostawiłem. Stała tak że dwa lata. Wypłukałem kilka razy i nic z niej nie czuć, ale na korku (korek z korka) widać było zaczątki jakiejś pleśni.
Doradździe proszę czym wyczyścić taką beczuszkę, aby nie obawiać się o czystość trunku do niej zalanego.Obrazek

Wystukane Tapatalka


Awatar użytkownika
Doody
100%
100%
Posty: 1234
Rejestracja: 2017-01-04, 20:46
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Beczka po Dębowej

Post autor: Doody » 2020-05-06, 10:13

A czy na pewno ta dębowa miała kontakt z dębem? Takie beczki często wewnątrz są wyłożone blachą nierdzewną albo maja plastikową wyściółkę.
Pozdrawiam
Darek

Carl
40%
40%
Posty: 52
Rejestracja: 2019-01-29, 21:51

Re: Beczka po Dębowej

Post autor: Carl » 2020-05-06, 11:09

Ciężko tam coś zobaczyć, ale wygląda na to, że w mojej jest plastik. Kolor szary. Przeciągnąłem długą wykałaczką (stąd te "rysy" widocznie na foto) i dno jest gładkie. Postukałem metalową długą łyżeczką i nie ma dźwięku uderzana o metal.

Wymyję więc dokładnie płynem do naczyń, wypłukam, przepłukam, zaleję i na stół postawię

Dzięki za sugestię sprawdzenie wnętrza!


Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości