Brama segmentowa problem z okleiną

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
morusek
50%
50%
Posty: 183
Rejestracja: 2010-02-08, 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Brama segmentowa problem z okleiną

Post autor: morusek » 2020-07-21, 15:38

Pęka mi i ,,schodzi " okleina bramy garażowej segmentowej Krispol. Brama z 2007 r. i jest w kasetony kolor złoty dąb. Czy któryś z kolegów miał podobny problem? Kupiłem okleine zewnętrzną, z zamiarem oklejenia, tylko te kasetony mnie zastanawiają, jak w tych miejscach okleić? Myślałem też o polakierowaniu, ale wtedy nie będzie pasowała do całości. Może ktoś ma namiary na firmę która wykonuje usługi tego typu na Lubelszczyźnie?
morusek

pharemska
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2020-07-22, 07:44

Re: Brama segmentowa problem z okleiną

Post autor: pharemska » 2020-07-22, 08:12

Dzień dobry, uprzejmie proszę zgłosić się do najbliższego punktu sprzedaży, w którym eksperci pomogą rozwiązać problem. Będzie Pan zadowolony. :)

morusek
50%
50%
Posty: 183
Rejestracja: 2010-02-08, 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Re: Brama segmentowa problem z okleiną

Post autor: morusek » 2020-07-22, 21:55

Kolego gdzie i jak kupuje się bramy to ja wiem . Tu chodzi oto żeby w miarę możliwości zrobić to domowym sposobem ,, nie znaczy gorszym " i tańszym . Na forum jest wiele Mądrych głów, stąd moje pytanie . W punkcie sprzedaży taki problem mają w :dupa jak jest po gwarancji . Podpowiedziałeś mi kolego tak ,, jak chcesz się napić alkoholu to idź do sklepu tam kupisz co będziesz chciał ,będzie Pan zadowolony eksperci poradzą. A ja wolę sprawdzonych i pewnych ekspertów .
Dziękuję za podpowiedź.
morusek

Awatar użytkownika
Pablitos
30%
30%
Posty: 36
Rejestracja: 2019-11-30, 10:14
Lokalizacja: Błędów

Re: Brama segmentowa problem z okleiną

Post autor: Pablitos » 2020-07-22, 22:06

@morusek, zobacz, że osoba która ci odpowiedziała dopiero dzisiaj się zarejestrowała. Mogę podejrzewać, że to kolejna do grupy "hejka".

Awatar użytkownika
magas
101%
101%
Posty: 6979
Rejestracja: 2009-02-01, 12:05

Re: Brama segmentowa problem z okleiną

Post autor: magas » 2020-07-22, 22:08

Też tak pomyślałem, a odpowiedź brzmiała jak byś pytanie zadał na czacie firmowym i odpowiada ci pracownik działu reklamacji danej firmy.

morusek
50%
50%
Posty: 183
Rejestracja: 2010-02-08, 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Re: Brama segmentowa problem z okleiną

Post autor: morusek » 2020-07-22, 23:05

Dzięki koledzy.
Widziałem pierwsze co to sprawdziłem . ,,Takich ekspertów od alkoholu co w monopolowym sprzedają to ja mam w ,, piiiii "
Jutro działam jak się uda to może komuś kiedyś podpowiem . Będę oklejał bramę i drzwi Gerdy też firma moim zdaniem do :dupa i o tym trzeba mówić GLOŚNO z którą miałem przeboje a te drzwi to już trzecie z kolei po raklamacjach , a szukałem pożądnych i kasy nie szczędziłem , ale to nie tak jak u naszych sprawdzonych forumowych producentów, że jak coś nie chalo i to za zwyczaj nie z ich winy to sprawa jest priorytetem.
Bram mam trzy jedną do :dupa , a dwie innej firmy , nie będę robił reklamy bo szef :yellowcard:oki
morusek

Mariuszek-78
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2022-02-26, 12:15

Re: Brama segmentowa problem z okleiną

Post autor: Mariuszek-78 » 2022-02-26, 12:18

I jak udało się coś zrobić z tą okleiną? Po zimie mam problem odpadającej okleiny z dwóch paneli. Chciałbym usunąć całą i pomalować.

morusek
50%
50%
Posty: 183
Rejestracja: 2010-02-08, 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Re: Brama segmentowa problem z okleiną

Post autor: morusek » 2022-02-27, 12:46

Tak udało się. Roboty w chu.
Oklejanie nie ma sensu w domowych warunkach, czkoda kasy i czasu. Bramę zdemontowałem otwór zabezpieczyłem blatami z desek bo to trwało ze 4 dni.
Panel rozebrałem ze wszystkich listew i akcesoriów, połorzyłem na kobyłki na okleinę szmaty , flanelkę i polać rozpuszczalnikiem nitro na bogato, zawinąć streczem. Po 10 min zsuwasz ze 40 cm kompresu i zdejmujesz okleinę, ona się marszczy i odłazi, trochę szpachelką. Jak nie idzie to kompres z nitro i dalej. Roboty cały dzień i 10 litrów rozpuszczalnika, na bieżąco wycierałem klej pozostały. Potem delikatne matowienie, podkład do ocynku epoksydowy i lakier. Roboty dużo, ale mam nadzieje że już będzie ok. Ja robiłem w lecie i w garażu ,żeby w cieniu i nie na wietrze, to jak narkoman byłem. Obrazu odświeżyłem na biało tył bramy no i przy montażu smarowanie. Ja mam w kasetony i dołki jak słoje, kora to było gorzej. Jak płaska to będzie łatwiej.
Nie zwróciłem uwagi, tak ogólnie to cześć Kolego u nas najpierw się Witamy :
morusek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości