Czego nie ma alkohol...

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
elenatyl

Czego nie ma alkohol...

Post autor: elenatyl » 2020-10-22, 10:09

... a mają profesjonalne środki do dezynfekcji?
No bo tak sobie myślę, że skoro wszędzie radzą odkażać ręce środkami na bazie alkoholu ok. 70%, to niektórzy pewnie sami sobie przygotują zapas płynu :mrgreen: Ale jednak dezynfekując pomieszczenia używa się zupełnie innych rzeczy. I jaki to może być składnik: zabójczy dla wirusa, ale po upływie jakiegoś czasu dla ludzi już nieszkodliwy...
Ktoś ma jakiś pomysł?

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie ma alkohol...

Post autor: NeRWuS » 2020-10-22, 14:19

Często profesjonalne środki mają w składzie izopropanol - wg mnie (nigdy nawet nie szukałem potwierdzenia mojej tezy) on po prostu szybko paruje. Po rozmowie na żywo z innymi członkami tego forum uświadomili mnie, że stężenie w okolicach 70% musi być zachowane gdyż zbyt małe nie zadziała, a zbyt duże coś robi z otoczką jaką ma wirus i jedynie go usypia, czy coś mu tam robi z białkiem - w każdym razie też nie jest zbyt zalecane.
Kiedyś oblałem sobie rękę izopropanolem i momentalnie cała skóra zrobiła się mega sucha, aż pekała do krwi przy zgięciu ręki w pięść. Niezbyt pomagały też kremy do suchej skóry czy coś - trzeba było czekać. Dlatego snuję wnioski o izopropanolu w profesjonalnych środkach.
Jeśli chodzi o inne produkty, to po rozmowie z jednym z lekarzy zajmujących się koronawirusem zapamiętałem, że najlepiej szukać środków z alkoholem etylowym w składzie. To pozwala mi na produkowanie alkoholu do celów walki z wirusem i właśnie tak zrobiłem w marcu :)
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Re: Czego nie ma alkohol...

Post autor: Citizen Kane » 2020-10-22, 16:04

Naprodukowałeś się, a kolega za niedługo, na pewno wrzuci jakiś prawilny środek... 8)

Awatar użytkownika
ernoliko
101%
101%
Posty: 273
Rejestracja: 2009-05-18, 00:18

Re: Czego nie ma alkohol...

Post autor: ernoliko » 2020-10-22, 17:22

Pewnie jakieś ozonowanie.
W głuchej puszczy, przed chatką leśnika, Drużyna diabołów stanęła zielona; A u wrót stoi brać bimbrownicza, Tam w izdebce Marian wszak kona.

Awatar użytkownika
NeRWuS
101%
101%
Posty: 403
Rejestracja: 2018-12-18, 23:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Czego nie ma alkohol...

Post autor: NeRWuS » 2020-10-22, 21:54

Poniekąd nie jest to takie głupie pytanie i postanowiłem zebrać całą (swoją zdobytą) wiedzę w jeden post - możliwe, że komuś się to przyda i odpowie na pytanie "dlaczego musi być dokładnie 70%, a nie ponad 90% jak ma praktycznie każdy spirytus sklepowy?"
A co do wrzucenia linku (albo czegoś innego) - też myślę, że tak się stanie. To jakby na forum samochodowy napisać, że skoro macie auta i wymieniacie olej, to może warto go wykorzystać do rozpalania w piecu czy do malowania drewna - no w sumie MINIMALNIE, ale na temat odpowiedziane :)
Za takie coś na innych forach łapie się bana bez czekania na link. Znam wiele for, gdzie regulamin NAKAZUJE by w pierwszym poście się przywitać, a czasem, że niektóre działy "otwierają się" dopiero po napisaniu X postów. Daje to poniekąd czegoś w rodzaju "testu użytkownika" i nagradza go za to, że chce się wypowiadać i dzielić wiedzą/spostrzeżeniami
"Kto żyje w Polsce, ten w cyrku się nie śmieje"

elenatyl

Re: Czego nie ma alkohol...

Post autor: elenatyl » 2020-10-26, 10:49

Dobra, czyli mam 1 przykład: izopropanol.
Wprawdzie na dezynfekcja nie było wymienione, czym dokładnie odkażają te pomieszczenia. Ale skoro podali producenta, to do składu tych preparatów już jakoś dojdę. I trzeba szukać izopropanolu, bo jest skuteczny i bezpieczny zarazem :idea:

Awatar użytkownika
radius
90%
90%
Posty: 822
Rejestracja: 2010-11-30, 14:39
Lokalizacja: Małopolska

Re: Czego nie ma alkohol...

Post autor: radius » 2020-10-26, 11:10

Citizen Kane pisze:
2020-10-22, 16:04
kolega za niedługo, na pewno wrzuci jakiś prawilny środek...
No i wrzucił... :lol:
Spiritus flat ubi vult

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości