Muzeum Fabryka Wódki w Krakowie

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Muzeum Fabryka Wódki w Krakowie

Post autor: Czajkus » 2022-05-02, 10:54

Cześć,
W 2022 r. na terenie danego Polmosu Kraków przy ul. Fabrycznej 13 w Krakowie zostanie otwarte Muzeum Fabryka Wódki :)

Pozdrawiam
Czajkus

Awatar użytkownika
ernoliko
101%
101%
Posty: 273
Rejestracja: 2009-05-18, 00:18

Re: Muzeum Fabryka Wódki w Krakowie

Post autor: ernoliko » 2022-05-02, 18:36

Super. Mam niedaleko, więc jak otworzą to odwiedzę.
W głuchej puszczy, przed chatką leśnika, Drużyna diabołów stanęła zielona; A u wrót stoi brać bimbrownicza, Tam w izdebce Marian wszak kona.

Awatar użytkownika
Twonk
60%
60%
Posty: 200
Rejestracja: 2018-03-02, 10:28

Re: Muzeum Fabryka Wódki w Krakowie

Post autor: Twonk » 2023-10-22, 12:46

Serdecznie polecam to miejsce. Byłem wczoraj w zacnym towarzystwie Łukasza (i nie tylko). Można się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy na temat historii destylacji i to praktycznie od czasów starożytnych do dzisiaj. Pięknie przygotowane ryciny, makiety i modele multimedialnie ożywione, odtworzony bar z okresu międzywojennego, eksponaty i wiele innych a to wszystko na 1000 m2 multimedialnej ekspozycji. Kolego Czajkus - wspaniała robota! Ja tam na pewno wrócę. Tym razem było trochę mało czasu na zwiedzanie z racji innych obowiązków ale i tak wrażenia mam niezapomniane.

Awatar użytkownika
Czajkus
101%
101%
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-15, 14:07
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Re: Muzeum Fabryka Wódki w Krakowie

Post autor: Czajkus » 2023-11-27, 12:33

Cześć
Dzięki.
Co do samego Muzeum Fabryka Wódki w Krakowie, Ja współpracowałem przy projekcie Muzeum na przełomie 2018/19 r. i później robiłem 11 plansz dotyczących historii gorzelnictwa w Galicji w XIX w. (w Muzeum są na przeciwko aparatu Pistoriusa) - i to jest mój główny wkład. Korygowałem też opisy Fabryk Wódek w aplikacji multimedialnej i w kilku sprawach jeszcze doradzałem (np. opisywałem butelki w Barze z II RP). Natomiast sama koncepcja i wykonanie jest projektem Pani Marceliny oraz Pań Marii i Agnieszki.

Z Muzeum też wraz z moim przyjacielem Grzegorzem wymienialiśmy się podwójnymi etykietkami od wódek, ale one jeszcze czekają na pokazanie. Muzeum ma świetne etykietki, które dostali od byłych pracowników.

Bilety do Muzeum tanie nie są ale na pewno warto je odwiedzić, inwestor i jego pracownicy zrobili co mogli by muzeum było jak najlepsze.

Pozdrawiam
Czajkus

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości