SITWA

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
MaTyS
50%
50%
Posty: 168
Rejestracja: 2007-03-07, 07:58
Lokalizacja: Mazury

Post autor: MaTyS » 2007-07-27, 12:58

a_priv pisze:Nie cały adres IP nowy, tylko jego część, np. NN.NNN.xxx.xx (zmieniają się tylko "x")

pzdr

Nie chce drążyć, ale dla mnie to jest nowy adres, nawet jeżeli zmieniła by się tylko jedna cyferka :)

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-07-27, 13:04

MaTyS pisze: .... ale dla mnie to jest nowy adres...
nie chodzi tu o Ciebie tylko o komputery, a one tak to niestety "widzą".
W tym wypadku chodzi o to (jak napisał CK), że taki ban musiałby być nałożony na cały zakres numeracji IP, a tego Admin chce ze zrozumiałych względów uniknąć.
Analizując numery IP konkretnych postów, w połączeniu z ich treścią widać od razu czy pisze to ta sama osoba czy różne.

pzdr

Awatar użytkownika
MaTyS
50%
50%
Posty: 168
Rejestracja: 2007-03-07, 07:58
Lokalizacja: Mazury

Post autor: MaTyS » 2007-07-27, 13:07

Rozumie, rozumie :)
A tak nawiasem jak ktoś z północnej Polski będzie miał problemy z NEO czy DSL to służę pomocą ... .

Awatar użytkownika
Warg
30%
30%
Posty: 37
Rejestracja: 2006-07-04, 18:35
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Warg » 2007-07-27, 17:11

wsumnie nie wiem jak to jest z banowaniem na forach ... ale przydał by się ban na MAC adres bo taki ban niejest już taki łatwy do obejścia :D

@MaTyS
czyżby Neptun? :wink:
chociaż patrząc po rejonie to nie za bardzo

Awatar użytkownika
tomy
70%
70%
Posty: 317
Rejestracja: 2006-04-21, 16:11
Lokalizacja: Kaszuby

Post autor: tomy » 2007-07-27, 17:27

Warg pisze:... ale przydał by się ban na MAC adres bo taki ban niejest już taki łatwy do obejścia....
Bardzo łatwy . Szczególnie dla miłosników Linuksa .

Awatar użytkownika
MaTyS
50%
50%
Posty: 168
Rejestracja: 2007-03-07, 07:58
Lokalizacja: Mazury

Post autor: MaTyS » 2007-07-27, 17:34

@Warg

W Danzig nie ma już nadzorów nad NEO... .

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2007-07-27, 18:10

Witajcie
mam wrażenie że nawet jeśli CK zdecydowałby się na ręczną weryfikacje rejestracji (o co postulowałem) to taki typek może zachować pozory nawet w pierwszych postach a potem wylezie z niego jakiś .... i kicha, banowanie IP na niewiele się zda przy NEO :? ,
- więc panowie pozostaje ręczna robota :|
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-07-27, 18:19

Myślę, że rozpaskudził się na forum Oliwki, gdzie poza pyskówkami z uczestnikami, Admin praktycznie nie działał. U nas też kiedyś mu na zbyt dużo pozwoliliśmy.
Teraz jak w kilku go przypilnujemy, to nie ma szans. Bo zmienić się to taki typ raczej nie ma szans. :wink:

pzdr

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2007-07-27, 19:00

Poruszany był temat regulaminu,
uważam że należy go stworzyć - wtedy mamy pełne uzasadnienie naszych działań (myślę o modach i adminie),
regulamin taki musi zostać zaakceptowany podczas rejestracji (po wprowadzeniu teraz, należało by przesłać go już istniejącym userom) - wtedy nie ma zmiłuj, przerabialiśmy to na innym forum, dopóki nie było regulaminu odbywały się pyskówki, dlaczego mod postępuje tak czy inaczej - teraz mamy "podpórkę",

To jest forum prywatne i niech taki Leon czy inny mess zrozumieją że nikt nie pozwoli na wchodzenie z buciorami do domu i opluwanie mieszkańców - w takiej sytuacji właściciel ma prawo zrobić porządek z takim gościem.

Tak więc Panowie( i Panie :wink: ) napiszmy regulamin!
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-07-27, 19:24

[shadow=yellow]Może z tego regulaminu zrobimy wersję dla nas?[/shadow]

Regulamin i zasady użytkowania forum portalu C2H5OH DOMOWA PRODUKCJA ALKOHOLU ETYLOWEGO http://www.bimber.info/forum/index.php
Drogi Użytkowniku!

1) Zanim cokolwiek napiszesz, poszukaj tematu lub interesującego Cię zagadnienia w danej kategorii tematycznej lub za pomocą wyszukiwarki http://www.bimber.info/forum/search.php ... c987f48ae2


2) Kontynuowanie i dopisywanie się do już istniejących tematów i wątków jest jak najbardziej wskazane.

3) Kontynując i rozwijając dany wątek staraj się go zgłębiać oraz rozwijać i nie odbiegaj od jego tematu i treści.

4) Jeżeli uważasz, ze warto założyć nowy temat, który nie został jeszcze poruszony, dobierz właściwą kategorię tematyczną dla swojej wypowiedzi, według strony głównej forum - http://www.bimber.info/forum/index.php

5) Podobne do siebie nowe tematy w obrębie jednego zagadnienia, nie służą ani metorycznej spójności forum, ani użytkownikom forum, chcącym dyskutować i rozwijać dane zagadnie.

6) Pisząc tematy i posty lub na nie odpowiadając, staraj się pisać tak, aby inni użytkownicy zrozumieli Cię i sens Twojej wypowiedzi. Ograniczaj cytowanie cudzych oraz swoich wypowiedzi do przejrzystego i zrozumiałego minimum. W swoich tekstach stosuj zasady ortografii, gramatyki i pisowni polskiej.

7) Tematy nie mające nic wspólnego z ideą forum oraz posty nic niewnoszące do danego tematu lub odbiegające od poruszanego zagadnienia, bedą usuwane.

8)Wszystkie informacje i materiały publikowane przez użytkowników na tym forum są ich własnością i każdy z użytkowników ma do nich tzw. "Prawa Autorskie", tym samym kopiowanie oraz publikowanie treści i materiałów z forum portalu http://www.bimber.info/forum/index.php bez zgody ich właścicieli jest zabronione.

9) Publikowane tematy, posty i materiały są prywatnymi opiniami użytkowników forum portalu http://www.bimber.info/forum/index.php nie ponosi odpowiedzialności za ich treść oraz za źródło ich pochodzenia.

10) Forum jest miejscem wymiany poglądów i opinii. Krytyka wypowiedzi lub odmienna opinia na dany temat wymaga uzasadnienia i nie polega na obrażaniu innych użytkowników. Ponadto nie będą tolerowane na forum treści naruszające obowiązujące normy i zasady społeczno - prawne oraz treści wulgarne, propagujące przemoc, nienawiść na tle religijnym i rasowym. Również w przypadku, gdy sami stwierdzicie, że dana treść obraża Waszą lub inną osobę i czyjeś uczucia, proszę o zgłaszanie takich treści do moderacji.

11) Forum bez wiedzy jego właściciela nie jest miejscem działalności gospodarczej, komercyjnej i reklamowej. W sprawach reklamy proszę o kontakt na adres mailowy: citizen_kane@op.pl Niestosowanie się do powyższych zasad może skutkować usunięciem tematu lub usunięciem z listy użytkowników.

Regulamin nie powstał, aby kogokolwiek pouczać, ale żeby użytkowanie forum http://www.bimber.info/forum/index.php było proste i przejrzyste a zarazm żeby dla jego użytkowników było przyjaznym źródłem poszukiwanej i dzielonej z innymi użytkownikami wiedzy. Wiedzy dotyczącej naszej wspólnej pasji, destylacji alkoholu i spraw z tym związanych.

Dziękuję za uwagę i życzę interesujących i rzeczowych dyskusji.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2007-09-05, 15:01 przez a_priv, łącznie zmieniany 8 razy.

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2007-07-27, 19:51

Punkt 8 jest troszkę niejasny - użytkownik piszący coś na forum niejako ceduje prawa na rzecz tegoż forum, ale to taka błachostka :wink:

natomiast warto by dodać tekst o poprawnej pisowni ortograficznej i gramatycznej oraz korzystaniu z Polskich liter (z wyjątkiem problemów czysto technicznych) i szeroko pojętej netykiety

Na wszelki wypadek warto dodać na samym początku coś w tym stylu:
"Forum jest własnością prywatną, na forum rządzi jego administrator (właściciel) i może On edytować i usuwać posty oraz użytkowników bez podania przyczyny,
do pomocy administrator wyznacza moderatorów..."
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-07-27, 19:59

Ja jestem otwarty na wszystkie zmiany i proszę moderatoerów żeby od razu edytowali tekst i tam wprowadzali zmiany.
Pozostali użytkownicy muszą niestety o to prosić moderatorów.

pzdr

PS Może dla ułatwienia te zmiany wprowadzajmy innym kolorem (np. czerwonym).

Awatar użytkownika
Memphis
40%
40%
Posty: 86
Rejestracja: 2007-01-22, 18:45
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: Memphis » 2007-07-27, 21:05

Regulamin obowiązkowo!
A co do ręcznej rejestracji, nieautomatycznej...
To wydaje mi się że to będzie bardzo dobra sprawa. Każdy nowy user musiałby podać powód, dla którego chce się zarejestrować(przez co mógłby zadawać pytania). Albo zrobić coś takiego, jak widziałem na innym forum, czyli grupę Write. Jest to grupa użytkowników, którzy mogą pisać. Reszta tylko może czytać. Żeby dostać zaproszenie do tej grupy, trzeba było adminowi wysłać maila z podaniem tam paru istotnych rzeczy, jak i to, dlaczego ktoś chce cokolwiek pisać. Coś takiego wyeliminowałoby skutecznie spam(bo nie każdy user może pisać), natrętów(ile by założył kont? 2? 3? Po następnym banie by mu się już nie chciało zakładać nowych skrzynek pocztowych i pisać wyczerpujących maili, dlaczego to właśnie on, ma dostać prawo głosu). Wiele rejestracji nowych na forum nie ma, więc dużo maili do sprawdzania nie będzie. A że mamy nowych modów, to będzie kto miał to robić ;-)

Pozdrawiam

Memphis
Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będziecie prości.

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-07-27, 21:11

@Memphis

Trochę zagmatwałeś. Myślę, że ręczna weryfikacja wystarczy. Mamy przecież wtedy IP takiego delikwenta (po jego pierwszym poscie) i od razu widać czy są to "zakazane" okolice, czy całkiem nowy rejon. Ponadto chyba dobry by był odsyłany kod aktywacyjny na skrzynkę mail-ową.

pzdr

Awatar użytkownika
Memphis
40%
40%
Posty: 86
Rejestracja: 2007-01-22, 18:45
Lokalizacja: Zawoja

Post autor: Memphis » 2007-07-27, 21:18

Może i zagmatwałem ;D
W sumie nie mamy tutaj nawet 600 użytkowników, jako(złe słowo, bo do rymu jest "tako" :lol: )nowi moderatorzy, myślę że wyplewicie skutecznie takie "hfaściki", które nam się naprzykrzają i forum będzie miłym, spokojnym miejscem, gdzie każdy będzie przychodził z uśmiechem na twarzy i poczuciem duchowego spełnienia, a dzieci będą tu lepić bałwany i robić wianki.

Pozdrawiam

Memphis

Edit:
Heheh, ciekawe, że nazwę wszystkim znanej firmy cenzuruje na T*** :D
Toszto ewidentna cenzura, może to jednak ściągnąć?
Nie chce wyjść na leonoobrońcę, ani na gnębiciela VSOP, ale żeby była równowaga, to obie nazwy powinny być widoczne normalnie, albo obie ocenzurowane.
Szukajcie, a znajdziecie. Proście, a będziecie prości.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości