Polityka wg Henrykka

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
kowal
101%
101%
Posty: 1748
Rejestracja: 2006-02-19, 00:18
Lokalizacja: Z-Dolny Śląsk ;)

Post autor: kowal » 2007-09-22, 01:59

A my i tak tych podatków nie płacimy :)
Załączniki
wodka4.jpg
Ostatnio zmieniony 2007-09-22, 18:46 przez kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuję żelazo, póki gorące :-)

Awatar użytkownika
kowal
101%
101%
Posty: 1748
Rejestracja: 2006-02-19, 00:18
Lokalizacja: Z-Dolny Śląsk ;)

Post autor: kowal » 2007-09-26, 13:46

@Pafcio

Wiesz, że wśród Polaków w UK UPR ma 12% poparcia? Emigranci chyba częściej doceniają wolny rynek i rozumieją, że z wyśrubowanego socjalizmu (a taki oferują dwie wiodące partie w PL) dobrobyt nie wyrośnie... Ciekawe, jakie poparcie dają im sondaże w "reżimowych" mediach... Podobno 1% ... To zakrawa na manipulację :(
Kuję żelazo, póki gorące :-)

Awatar użytkownika
Pafcio
50%
50%
Posty: 177
Rejestracja: 2006-05-08, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pafcio » 2007-09-26, 16:12

To nie tylko tzw. oficjalne źródła ale także i niezależne ośrodki badań podają takie wyniki. I nie jest to manipulacja, tylko tak naprawdę jest. Jest tak dlatego, że UPR jest jednak partią niszową z jedną jedyną twarzą i w dodatku teraz zblokowaną z LPR :twisted: (co u mnie ich jednak chyba zdyskwalifikuje). Pozostaje już tylko wybór "mniejszego zła" :?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-09-26, 18:27

Pafcio pisze:.....Pozostaje już tylko wybór "mniejszego zła".....
nie, Pafcio,
......w tych niepowtarzalnych okolicznościach przyrody........pozostaje już tylko napić się.


pzdr

PS Na razie jeszcze możemy sami zadecydowć co kto pije, ale już niedługo, niedługo......

Awatar użytkownika
kowal
101%
101%
Posty: 1748
Rejestracja: 2006-02-19, 00:18
Lokalizacja: Z-Dolny Śląsk ;)

Post autor: kowal » 2007-09-27, 01:57

Nie wierzę, aby "niezależne" sondaże mówiły prawdę. W portalu "mojawyspa" jest sonda. Każdy może zagłosować. W tym momencie UPR ma już 14% (PiS tylko 10%) !!! Fakt, że emigranci w UK to specyficzna grupa społeczna i więcej spośród nich docenia postulaty UPR, ale nie wierzę, aby w Polsce UPR miało poparcie w wysokości 1%. Jeśli ten wynik oscylowałby w okolicach 7-8% można by uznać go wiarygodnym. Ale 1%, to kpina!

Skądinąd nigdy nie rozumiałem "idei" głosowania na "mniejsze zło" tylko dlatego, że "ma szanse". Trzeba głosować, na tych, którzy mają coś sensownego do zaoferowania, a nie na matołów (Po ostatnich spotach PO straciłem resztkę szacunku do nich).

Zaniżanie poparcia UPR w państwowych sondach i mediach są procederem nienowym. W ogóle w mediach "poprawnych politycznie" zamilcza się konserwatywnych liberałów. Choćby dlatego, że nie wahają się oni mówić, że państwo zabiera obywatelom ok. 70% wypracowanych przez nich pieniędzy (ZUS, dochodowy, vat, akcyza).
Zresztą, zaczynam mieć wyrzuty sumienia, że tak o polityce tutaj... ;-) ale to w końcu hyde park.

Polecam zajrzeć na stronkę UPRu i poczytać co nieco. :)
Kuję żelazo, póki gorące :-)

Awatar użytkownika
Pafcio
50%
50%
Posty: 177
Rejestracja: 2006-05-08, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pafcio » 2007-09-27, 12:15

W pełni się z Tobą solidaryzuję - a zwłaszcza w tym :mrgreen: :
kowal pisze:...UPR ma już 14% (PiS tylko 10%)..
jednak dotychczasowe wyniki wyborów brutalnie niestety weryfikują takie sondy na korzyść tych "bardziej oficjalnych". :cry:

No, ale wybory już niedługo - może tym razem sprawdzą się inne sondaże niż zwykle :?:
A tymczasem można się napić (dopóki jeszcze można) :lol:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Ariush
50%
50%
Posty: 106
Rejestracja: 2006-11-08, 14:07
Lokalizacja: Lubuskie

Post autor: Ariush » 2007-09-27, 14:49

I tak niestety będzie dopóki będzie obowiązywać ordynacja proporcjonalna i głosowanie na listy partyjne.
A jak na razie jedyną partią która ma w programie zmianę ordynacji na Jednomandatowe Okręgi Wyborcze (www.jow.pl ) jest PO.

Te 10% poparcia dla PIS na wyspach też jest w sumie dziwne, po tym jak premier nazwał emigrantów nieudacznikami.
Jeśli teoria nie pasuje do rzeczywistości, trzeba zmienić... rzeczywistość

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2007-09-27, 16:40

No i nie wytrzymałem.... :oops: - mam nadzieję że to się nie powtórzy

Kowal, Pafcio - zejdźcie na ziemię każde państwo musi z czego się utrzymać oraz mieć kontrolę nad pewnymi sektorami (także dla naszego bezpieczeństwa),
oddanie wszystkiego w prywatne ręce, zniesienie podatków, i takie tam to mrzonki
czy naprawdę myślicie że wszyscy w tym kraju poza 1% to debile i nie umieją liczyć? wydaje mi się że jednak nie..
a dowodem tego są wyniki tej partii i jej poszczególnych członków, w kolejnych wyborach.
Jak nisko trzeba być, aby zniżyć się do kandydowania pod płaszczykiem partii nie mającej większych szans na przekroczenie progu wyborczego, na dokładkę wyznającej faszyzm i nie mającej żadnego szacunku dla ludzi o innych poglądach czy wyznaniach.
Nie mówię że to co obecnie się wyrabia jest dobre, ale trochę rozsądku :roll:

Emigranci to faktycznie ciekawa grupa ludzi (Kowal- bez urazy) - pokazali to właśnie ostatnio w USA biorąc Kaczyńskiego az Wałęsę czy Kwaśniewskim :shock:
Polak za granicą tak naprawdę niewiele wie co sie w kraju dzieje - nawet mając dostęp do polskiej TV czy netu,
zazwyczaj też kieruje się nienawiścią do władzy/partii przez którą opuścił ojczyznę, dając kredyt zaufania różnym populistom.


jako moderator proszę abyśmy zaprzestali dyskusji politycznych :oops: na forum
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
easy driver
40%
40%
Posty: 83
Rejestracja: 2007-05-22, 20:33
Lokalizacja: południe

Post autor: easy driver » 2007-09-27, 20:08

I ja również uważam, iż temat polityki "śliski" i "smierdzący".Jestem za tym aby temat zamknąć, bo mogą wyniknąć kłótnie nie zwiazane z meritum sprawy.
Z doświadczenia na innych forach wiem, że zawsze kończy sie to ...niefajnie.

P.S Jestem pełen podziwu że u "Nas" taka kulturka :D

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2007-09-27, 21:38

easy driver pisze:...... Jestem pełen podziwu że u "Nas" taka kulturka....

Bo to jest kulturalne forum z kulturalnymi dyskutantami, a nie jakaś "popierdółka"..... :mrgreen:

pzdr

Awatar użytkownika
kowal
101%
101%
Posty: 1748
Rejestracja: 2006-02-19, 00:18
Lokalizacja: Z-Dolny Śląsk ;)

Post autor: kowal » 2007-09-27, 22:59

Rzeczywiście, polityka to śliski temat, ale jak najbardziej można go poruszać. Wcale nie trzeba się przy tym obrzucać inwektywami. :) To kwestia kultury :)

@Aabratku
UPR nie postuluje zniesienia podatków. Lecz ich radykalną obniżkę. W PL bowiem mamy bardzo wysokie podatki. Przykład: W zeszłym roku zarobiłem ok. 120.000zł (brutto). Zapłaciłem od tego podatek (tu w UK). Polski fiskus domaga się jedynie dopłacenia różnicy między podatkiem polskim a brytyjskim. Różnica ta wynosi (po odliczeniu wszelkich mozliwych ulg) 8500zł (sic). Do tego dostałem tu w UK zwrot podatku w wysokości ok. 1600zł. Razem różnica w podatku od tej samej kwoty wynosi nieco ponad 10.000zł !!! Daje to blisko 9 pkt. procentowych różnicy w podatku polskim i brytyjskim.
UK też jest państwem dość mocno socjalistycznym. Ale pomimo to mniej zabiera obywatelom, a daje za to więcej.

Zgadzam się, że państwo MUSI spełniać pewne funkcje socjalne, ale można je ograniczyć. Strasznie droga jest administracja państwowa (na wszystkich szczebalch).

UK miało kiedyś panią Margaret Thatcher, a my mieliśmy pana Gierka... :(

No nic. Mam nadzieję, że nie nadużyłem łamów Forum :wink:

Swoją drogą. Na "mojawyspa" UPR ma już blisko 17% popracia... PO 46% LPR 2% PiS 10% Samoobrona 0.86% :lol:
Ostatnio zmieniony 2008-08-09, 04:55 przez kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuję żelazo, póki gorące :-)

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2007-09-27, 23:23

Kowal - wyjaśnij mi tylko taką zagadkę:
jakim cudem UPR może mieć 17 % poparcia skoro nie jest komitetem wyborczym, tylko startuje z list LPR które ma 2%? :shock: - nie widzisz tego absurdu i błędu w tym głosowaniu?
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
kowal
101%
101%
Posty: 1748
Rejestracja: 2006-02-19, 00:18
Lokalizacja: Z-Dolny Śląsk ;)

Post autor: kowal » 2007-09-28, 00:03

hmmm. Racja. Nieprecyzyjnie to określiłem. Chodzi o to na knadydatów jakich partii ludzie zamierzają głosować.
Na listach LPR są kandydaci UPR. I to na nich będzie głosować te 17%.
Również nie przepadam za LPR. Mają "katotalitarne" zapędy. W pierwszym momencie wieść, że UPR startuje z nimi, mnie powaliła, zmiażdżyła, wgniotła w ziemię. Ale oni nie stanowią koalicji. Po prostu UPRowcom zależy na wejściu do sejmu. To wszystko. Nie będą tam musieli głosować tak jak ludzie z LPR... Trudno wyobrazić sobie prawdziwy sojusz Giertycha, który domagał się zakazu używania samego symbolu marihuany z Korwin-Mikkem*, który nie widzi nic złego w legalizacji tejże. Co więcej, w ramach wolnego rynku należałoby wg niego zalegalizować prostytucję -> istnieje popyt -> pojawia się podaż - wolny rynek.

-------
*Korwin-Mikke nie jest już presesem UPR i jego prywatne poglądy nie zawsze pokrywają się z oficjalnym programem partii.
Ostatnio zmieniony 2008-08-09, 04:57 przez kowal, łącznie zmieniany 1 raz.
Kuję żelazo, póki gorące :-)

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2007-09-28, 00:12

i ja sprostuję - mają komitet wyborczy, chodziło mi o to że nie startują samodzielnie,
Wracając do sondy - w takim układzie należało by również umieścić inne partie,
dlaczego np. nie ma Partii Kobiet (która nawiasem mówiąc ma poparcie wg OBOP - 4%), czy Emerytów ?
nadal uważam że takie sondaże to wielka wybiórcza lipa

ale .. już kończmy lub idźmy na PW
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

Awatar użytkownika
Pafcio
50%
50%
Posty: 177
Rejestracja: 2006-05-08, 22:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pafcio » 2007-09-28, 02:28

AAbratek pisze:...Kowal, Pafcio - zejdźcie na ziemię ...
No nie bądź taki - daj troszkę pomarzyć 8) :) :D .
Nic tylko te realia i realia :cry:

Zrobię sobie drineczka na rumie, wypiję Wasze zdrowie i idę spać :P
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości