LEGALIZACJA Samogonu ?

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2008-08-01, 11:08

@onek_uk
Młodzi ludzie w "Policji" są oceniani przez swych szefów SB-ków, Milicjantów. Ludzi spaczonych w niedawnym systemie. Więc siłą rzeczy muszą przyswajać sobie ich wzorce. (Często takie wynieśli z domu rodzinnego) Politycy udają że wsio O.K. i nie widzą z okien swych limuzyn szarej rzeczywistości ani potrzeby jakiejkolwiek zmiany. Mają głęboko w .... to co życzyli by sobie wyborcy. Jak również swe przedwyborcze obietnice.
A tak by się marzyło aby było inaczej, normalniej.
@kowal
Mimo wszystko wolę żyć w Polsce niż w którymś z krajów z ostatniej 50-tki wskazanego przez Ciebie rankingu. Jakieś ma się zadowolenie w tym że nie jest nam jeszcze najgorzej. ;)

Awatar użytkownika
kowal
101%
101%
Posty: 1748
Rejestracja: 2006-02-19, 00:18
Lokalizacja: Z-Dolny Śląsk ;)

Post autor: kowal » 2008-08-01, 12:55

SRG pisze:wolę żyć w Polsce niż w którymś z krajów z ostatniej 50-tki wskazanego przez Ciebie rankingu. Jakieś ma się zadowolenie w tym że nie jest nam jeszcze najgorzej. ;)
HeHe :)
Coś w tym jest. Ale marne to pocieszenie, gdy ma się świadomość, że mieliśmy 19 lat na to, by wspiąć się wyżej. Zobacz, na którym miejscu są Czechy, Litwa, Estonia. A za następne 10 lat moglibyśmy być w obrębie tych, które można określić mianem "free" - czyli dobić do poziomu wolnosci gospodarczej (co nie oznacza wcale poziomu materialnego) pierwszej siódemki.
DLACZEGO TAK NIE JEST???
Czy to takie trudne? "Wystarczy" przeprowadzić konkretne, określone reformy (np. na wzór IRL - m.in. 10% podatek liniowy). W zakresie wysokości podatków i biurokracji. Dlaczego naszym władzom wciąż zależy, żebyśmy byli "trzecim światem Europy"? Dlaczego ludzie wciąż takie władze wybierają?
Jaki Naród, taka władza, jaka władza, taki kraj...
Kuję żelazo, póki gorące :-)

Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2008-08-01, 15:42

Dlaczego ludzie wciąż takie władze wybierają?
Za wyborców wybierają pieniądze. Partia z dużą kasą zbałamuci wyborców. (Kupi reklamę i zrobi wodę z mózgów.) A kasę dostanie od tych którym pasuje to bagno. (Wszak w mętnej wodzie najlepiej ryby łapać) Nie sądzę aby ludzie byli skończonymi idiotami. Ale gdy do urn idzie 30% wyborców a reszcie się nie chce 4 liter ruszyć to zawsze jest szansa że wybiorą nam jakiegoś Leppera czy innego Hitlera.
A tak na marginesie to na co nam w sejmie trzeba 460 darmozjadów??? Nawet połowa to i tak za dużo (Patrz USA)
Dobrze że jest to Hyde Park i możemy sobie odreagować. ;)
Ostatnio zmieniony 2008-08-01, 15:47 przez SRG, łącznie zmieniany 1 raz.

bart
30%
30%
Posty: 42
Rejestracja: 2008-04-28, 16:54

Post autor: bart » 2008-08-01, 15:42

i co z tego wynika głupia jest polityka
Ostatnio zmieniony 2008-08-02, 00:05 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2008-08-01, 16:44

bart pisze:To co zgubi nasz kraj to nepotyzm, lawiranctwo i asekuranctwo tak właśnie myślących ludków. Czasy PRL już dawno przeminęły i co z tego, że jakiś milicjant do dzisiaj sobie jeszcze gdzieś tam pracuje i pełni może i nawet wysoką funkcje.
Zgadzam się z Tobą tylko w jednym - nie będzie legalizacji naszej twórczości.
Czyżby czasy PRL dawno minęły? Mam zupełnie odwrotne zdanie. A nepotyzm, lawiranctwo i asekuranctwo - szczególnie naszych władców (bo jaki nepotyzm, asekuracje i lawirowanie ja, "ludek", mogę uprawiać ?) to właśnie podstawy PRL i mają się nadal bardzo dobrze.
Np. taki KRUS zawładnięty przez PSL, koalicjanta bezkompromisowej Platformy Obywatelskiej (Miłości Do Siebie) i każdej partii, która da mu to, czego zażąda za swoje poparcie.
Ludzie władz PRL tkwią nadal w kluczowych punktach systemu, i są to całe dynastie, nie jeden milicjant - pełnią nawet bardzo wysokie funkcje. Pogardzają nami, cenią tylko kasę, nieważne skąd jest.
To jest przyczyna tego co tu mamy i nasze przekleństwo, jako kraju.
Tak, i jeszcze to, ze ludzie ("ludkowie") w przygniatającej większości zatracili umiejętność samodzielnego myślenia, wystarcza im gówno z TV zapijane codziennymi szczynami z brukowców.
Wygląda to tak, jakby ludkowie mózgi zostawili w depozycie w TV (kluczowy punkt systemu!), redakcjach gazet, i tam już im wkładają, co trzeba wiedzieć i kogo poprzeć - ile spokoju i relaksu daje błogie niemyślenie, a i tak się wie.
Kiedyś, dawno temu w szkołach był nauczany przedmiot LOGIKA, jestem pewien, że nieprzypadkowo zniknął.
Stary nie jestem, ale trochę lat mam - za to złudzeń już ani trochę.
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

bart
30%
30%
Posty: 42
Rejestracja: 2008-04-28, 16:54

Post autor: bart » 2008-08-01, 17:09

hatak też upadł
Ostatnio zmieniony 2008-08-02, 00:06 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-08-01, 23:06

bart pisze:Czy ty albo może ty zrezygnowałbyś ze swojej pracy, aby ktoś mógł mieć lepiej?
no akurat źle trafiłeś. Rok temu pracowałem w innej firmie i był to obóz pracy przypominający to co się działo we Włoszech, tylko bez strażników. Zadziałałem w efekcie zwolniono mnie z pracy, ale osobom które tam pracują polepszyły się warunki w skutek mojego działania, a i moje warunki się polepszyły - zero nerwów wższa płaca itp.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

miodzio
40%
40%
Posty: 73
Rejestracja: 2007-01-03, 22:41
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post autor: miodzio » 2008-08-02, 19:25

Astemio
Widzę że z rolnictwem nie masz nic wspólnego, i niewiele wiesz na ten temat.
KRUS jest dotowany poto aby żywność była tańsza.
Tak, i jeszcze to, ze ludzie ("ludkowie") w przygniatającej większości zatracili umiejętność samodzielnego myślenia, wystarcza im gówno z TV zapijane codziennymi szczynami z brukowców.
Wygląda to tak, jakby ludkowie mózgi zostawili w depozycie w TV (kluczowy punkt systemu!), redakcjach gazet, i tam już im wkładają, co trzeba wiedzieć i kogo poprzeć - ile spokoju i relaksu daje błogie niemyślenie,
Część zostawiła tam gdzie piszesz, druga zaś swój rozum ma na plebanii.

Awatar użytkownika
C2H6O
60%
60%
Posty: 286
Rejestracja: 2010-01-06, 21:14
Lokalizacja: RoI

Sowieci zalegalizowali sprzedaż samogonu.

Post autor: C2H6O » 2015-09-14, 17:10


Awatar użytkownika
C2H6O
60%
60%
Posty: 286
Rejestracja: 2010-01-06, 21:14
Lokalizacja: RoI

Konferencja Kukiz`15 Norbert Kaczmarczyk

Post autor: C2H6O » 2016-01-15, 10:41

Mogliby rozszerzyć ustawę o możliwość sprzedaży gorzałki :)
Ustawa Kukiz`15 o sprzedaży żywności przez rolników.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości