Trzeci serwer forum!

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Trzeci serwer forum!

Post autor: Citizen Kane » 2008-03-01, 01:57

Główna część pracy wykonana. Ciąg dalszy rano lub wieczorem...

Proszę pisać o wszelkich anomaliach w działaniu forum w tym wątku (o ikonach rang wiem). Docelowo, stary adres (www.bimber.info) będzie aktyny na tym serwerze, ale na razie proszę posługiwać się www.moonshine-still.kylos.pl/forum

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-03-02, 06:55

Jak zdążyliście się zorientować, forum zostało przeniesione na nowy, trzeci w swojej historii, serwer. Jakkolwiek poprzedni hosting sprawował się dość dobrze i właściwie nie miałem mu nic do zarzucenia, to w kwestii wielkości bazy sql warunki były tragiczne. Np. w chwili obecnej baza zajmuje dwukrotnie większą objętość niż maksimum określone przez OVH na poprzednim koncie. Czym zostało spowodowane tak duże powiększenie bazy... ano uruchomieniem w 100% forumowej wyszukiwarki. Tabele odpowiedzialne za wyszukiwanie (stanowiące w przybliżeniu 50% całości bazy) są w pełni odbudowane i funkcja "Szukaj" działa na 100% swoich możliwości. Jak było to tej pory, wolę nie pisać :-(

Skrypt phpBB został zaktualizowany do wersji 1.12.6. To informacja bardziej techniczna, ponieważ dla użytkownika nie wnosi prawie nic, a poprawia głównie bezpieczeństwo forum (dodano prawidłową obsługę przeglądarki Safari). Dla zainteresowanych - na razie nie ma zainstalowanego stylu subBlack.

Tak jak wcześniej pisałem, docelowo adres forum będzie znajdował się w poprzedniej domenie. Jeśli nie uda się dograć sprawy transferu w odpowiednim czasie, linki (np. te podawane w postach, a odnoszące się do forum), nie będą przekierowywały we właściwe miejsce.

Mam nadzieję, że aktualny hosting okaże się co najmniej tak samo dobry jak poprzedni 8)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości