Propozycje do zmiany w regulaminie forum.

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2008-06-24, 22:54

@ a_priv
Wlasnie boje sie o ta niepowtarzalnosc i swoista atmosfere. Bo wlasnie z tego powodu tu jestem...

Dlatego moj wczesniejszy post, niezrozumiany przez niektorych...

Do tej pory bylo dobrze, moderatorzy, Szef, i Forumowicze dostrzegali "rodzynki" i dbali o poziom dyskusji...

A do niektorych obostrzen nawet ja bym nie pasowal i musialbym wyzbyc sie niektorych zwyczajow, a to juz bylaby smycz na mojej szyi...

Mysle ze najlepiej wyraze to w ten sposob: Badzmy ludzmi i zachowujmy sie po ludzku.
Dla porzadnych badzmy porzadni, dla zdziczalych, agresywnych hord nie ma tu miejsca.
Napisalem dosc prostym jezykiem, ale jestem prosty, moze nawet prostakiem, ale mam nadzieje ze zrozumiecie i wybaczycie...
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-06-25, 00:46

kredek pisze: Czy jesteśmy w stanie kogoś takiego powstrzymać regulaminem?
To ja zrobię hiperbole. Seryjny morderca grasuje na wolności - czy prawo jest w stanie go powstrzymać? Właśnie po to nam regulamin. A jeśli chodzi o smycz na karku artgsm to jeżeli jej nie chce to dlaczego jeździ samochodem po prawej stronie a nie po lewej jak w Albionie? Odpowiedź - po to nam regulamin. Większość z was pisze o drobiazgowości regulaminu, tak jak byście od początku moich postów nie czytali, że zasady powinny być jak najbardziej ogólne, aby móc pod nie podpisać jak najwięcej działań użytkowników. Ważne jest też sprecyzowanie misji tego forum, bo chyba większość zapomniała już o temacie legalizacji, mimo, że mają naszywkę na t-shircie. Po co nam taka misja zawarta w regulaminie? To proste jeżeli nie wiadomo czy czegoś nie robić to patrzy się na punkty w których jest jak coś robić, lub dlaczego. Są to dodatkowe argumenty dla moderatorów, administratora, ale także dla użytkowników (samopostawienie się do pionu metodą von Mischausena). Regulamin już istnieje, ale ostatnie wydarzenie wykazały, że nie ma się jak na niego powołać i to z dwóch powodów merytorycznie brak zapisów dotyczących tych wydarzeń (nie wliczam ograniczenia wiekowego), a technicznie trzeba się nagłowić, żeby go znaleźć.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2008-06-25, 01:40

@ Tofi

Jestem za. Twoj tok myslenia jest bliski mojemu, tylko niech moja smycz nie bedzie zbyt krotka :wink:
Metode von Mischausena stosuje, pomaga :idea:

Pozatym jestem zdania, ze szkielet regulaminu powinien byc w miare prosty, zawierajacy najwazniejsze rzeczy, a reszte zalatwiajmy po staremu, czyli jak cos jest nie tak, zglaszamy, dyskutujemy i podejmujemy decyzje...

Zreszta, to jest troche za wiele na moj maly (bardzo, a nawet bardzobardzo) rozumek, wiec podpinam sie pod Toffiego i jestem za tym, co ma na mysli. To wedlug mnie najlepsze rozwiazanie, bo drobiazgowy regulamin napewno bedzie mniej doskonalym wyjsciem.

p/s Przed chwila chcialem wejsc na Forum jako gosc/niezarejestrowany. Swietne rozwiazanie. Jak dla mnie, tak juz moze zostac :wink:
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2008-06-25, 09:55

Najprostszym regulaminem było dziesięć przykazań.
Później ludzie zaczęli komplikować sobie życie.

Ortodoksyjni Żydzi odszyfrowali cały zapis na kamiennych tablicach jednak usilnie starali się to zachować w tajemnicy gdyż okazało się, że były to kartki z kajecika ucznia ówczesnej szkoły podstawowej, który to "zanotował" sobie:
"... 'nie' z czasownikami piszemy oddzielnie, np.:
I. .....
II. ....
III. ....
IV. ....
V. Nie zabijaj!
VI. Nie cudzołóż!
VII. Nie kradnij!
VIII. ....
IX. ....
X. .... "
To tak dla rozluźnienia przy mękach nad regulaminem co może dać świeże i płodne spojrzenie.
:P

Pozdrawiam

Winiarek

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2008-06-25, 10:06

Co daje powrót do źródeł pokazuje stan kilku głównych skrzyżowań w Krakowie.
Jakiś czas temu wyłączyli celowo światła sygnalizacyjne. Kierowcy przypomnieli sobie Kodeks Drogowy i miłośc do własnego życia (nie chcą ginąc !).
A jak sprawnie się teraz przejeżdża przez te skrzyżowania !
Winiarku popieram deregulację i przestrzeganie znanych wszystkim praw boskich.

Pozdrawiam

ps.
Kodeks przypomnieli sobie tylko ci którzy go poznali.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-06-25, 15:14

Paluch pisze:Kodeks przypomnieli sobie tylko ci którzy go poznali.
obyśmy nie zostali obdarzeni łaską poznania... pozakodeksowych przepisów karnych
amen


a tak na rozluźnienie, to zamiast bana winiarek będzie zapisywał wszystkich do notesu ;)
Paluch pisze:Najprostszym regulaminem było dziesięć przykazań.
prostszy był kodeks Hammurabiego

Kod: Zaznacz cały

Jam jest król, który zmusił do posłuszeństwa cztery strony świata, ulubieniec bogini Isztar. Gdy bóg Marduk polecił mi, abym dobrze ludźmi rządził, abym dał krajowi dobre kierownictwo, włożyłem prawo i sprawiedliwość do ust kraju, zapewniłem ludziom pomyślność!
§ 1: Jeśli ktoś kogoś oskarżył o zabójstwo i tego nie udowodnił, poniesie karę śmierci.
§ 3: Jeśli obywatel wystąpił w sprawie z fałszywym zeznaniem a prawdziwości słów, które wypowiedział, nie dowiódł, jeżeli jest to sprawa gardłowa, człowiek ten zostanie zabity.
§ 4: Jeśli wystąpił z zeznaniem dotyczącym zboża lub pieniędzy, poniesie karę tej oprawy.
§ 5: Jeżeli sędzia wydał orzeczenie na tabliczce z pieczęciami, a później udowodni się mu zmianę wyroku, sędzia uiści dwunastokrotną wysokość roszczenia. na zgromadzeniu pozbawi sie go sędziowskiego krzesła i nie będzie zasiadał z sędziami podczas sądzenia.
§ 8: Jeśli obywatel ukradł albo bydlę (rogate), albo owcę, albo osła, albo wieprza, albo łódź czy jest to (mienie) boże, czy jest to (mienie) pałacu, zapłaci trzydziestokrotną (wartość) rzeczy; jeśli jest to (mienie) poddanego pałacu, zapłaci dziesięciokrotną (wartość) tego; jeśli złodziej nie ma co dać, zostanie zabity.
§ 15: Jeśli ktoś pozwolił wyjść z miejskiej bramy niewolnikowi pałacu albo niewolnicy pałacu, albo niewolnikowi poddanego, albo niewolnicy poddanego, poniesie karę śmierci.
§ 16: Jeśli obywatel ukrył w swoim, domu albo niewolnika, albo niewolnicę zbiegłych z pałacu, albo od poddanego pałacu, a na wezwanie herolda nie wyda ich, ten właściciel domu zostanie zabity.
§ 21: Jeśli ktoś dopuści się rabunku i zostanie złapany, człowiek ten poniesie karę śmieci.
§ 22: Jeśli rabuś nie został złapany, obrabowany poda wobec boga wszystko, co zostało mu zrabowane, a przełożony, miasto i gmina, na której terenie rabunek został dokonany, wynagrodzą mu za wszystko, co zostało zrabowane.
§ 23: Za jego życie, gmina i przełożony dadzą rodzinie jedną minę srebra.
§ 26: Jeśli bądź "człowiek drużyny", bądź "rybak", którym rozkazano iść na królewską wyprawę wojenną, nie poszedł lub najął najemnika i posłał jako swego zastępcę, ten "człowiek drużyny" albo ten "rybak" poniesie karę śmierci. Ten, kto został przez niego najęty weźmie jego domowe mienie.
§ 35; Jeśli obywatel kupił z ręki żołnierza nierogaciznę lub bydło rogate, które król dał żołnierzowi, straci swe pieniądze.
§ 36: Pole, ogród lub dom żołnierza, lub dzierżawcy nie mogą być sprzedane.
§ 37: Jeśli obywatel kupił pole, ogród lub dom należący do żołnierza albo dzierżawcy, jego tabliczka zostanie złamana i straci swe pieniądze: pole, ogród lub dom powrócą do ich właścicieli.
§ 38: Żołnierz lub dzierżawca nie zapisze (nic) ze swego służbowego pola, ogrodu, lub domu swej małżonce albo swej córce, ani za dług nie odda.
§ 39: Z pola, ogrodu lub domu., które nabył w drodze kupna, może swej małżonce albo swej córce (coś) zapisać lub oddać za dług.
§ 50: Jeśli ktoś przy umacnianiu grobli przy swoim polu złożył ręce na łonie (tzn. był opieszały) a nie umocnił swej grobli i w grobli okazała się szczelina, wynagrodzi za zboże, do zniszczenia którego dopuścił.
§ 55: Jeśli ktoś otworzył kanał w celu nawodnienia, złożył ręce na łonie i pozwolił wodzie znieść glebę do sąsiedniego pola, odmierzy zboże według pola swego sąsiada.
§ 88: Jeśli kupiec dał(...) srebro na procent, weźmie za jeden szekel srebra jako procent jedną szóstą szekla.
§ 109: Jeśli szynkarka, w której domu zbierali się przestępcy, przestępców tych nie pojmała i do pałacu nie doprowadziła, szynkarka ta poniesie karę śmierci.
§ 110: Jeśli kapłanka zakonna, arcykapłanka, która nie mieszka w klasztorze, otworzyła szynk lub weszła do szynku po napój alkoholowy, tę osobę się spali.
§ 128: Jeśli obywatel żonę sobie wziął, a umowy z nią nie zawarł, kobieta ta nie jest jego żoną.
§ 129: Jeśli żona obywatela na spaniu z innym mężczyzną została przyłapana, zwiąże się ich i do wody wrzuci; jeśli jednak małżonek żonie swej życie daruje, także król poddanemu swemu życie daruje.
§ 134: Jeśli obywatel został uprowadzony (w niewolę) i w domu jego do jedzenia (nic) nie ma, (a) żona jego do domu innego (mężczyzny) weszła, kobieta ta kary nie poniesie
§ 135: Jeśli obywatel został uprowadzony i w domu jego do jedzenia (nic) nie ma, (a) przed powrotem jego żona jego do domu innego weszła i dzieci urodziła, potem, gdy mąż jej wrócił i do miasta swego dotarł, kobieta ta do swego pierwszego męża wróci, dzieci za ojcami swymi pójdą.
§ 138: Jeśli ktoś porzucił swoją małżonkę, która nie urodziła mu dzieci, da jej pieniądze w wysokości wiana oraz zwróci jej posag, który przyniosła z domu swego ojca i może ją odprawić.
§ 142: Jeśli kobieta męża swego odtrąciła i powiedziała mu "Nie posiądziesz mnie (więcej)", sprawa jej przez władze okręgu jej zostanie rozpatrzona, i jeśli dobrze się prowadzi i występku nie ma, a mąż jej wciąż wychodzi (z domu) i bardzo poniża ją, kobieta ta winna nie jest, posag swój odbierze i do domu ojca swego pójdzie.
§ 170: Jeśli obywatelowi jego małżonka urodziła dzieci i jego niewolnica urodziła (mu) dzieci, (a) ojciec powie za swego życia do dzieci, które urodziła mu niewolnica „(Jesteście) moimi dziećmi" i zrówna je z dziećmi małżonki, (to) potem, gdy ojciec pójdzie za losem (to jest umrze), dzieci małżonki i dzieci niewolnicy podzielą się po równo majątkiem domu ojca; syn pierworodny, syn małżonki, wybierze i weźmie (swoją) część.
§ 195: Jeśli syn uderzył swego ojca, utną mu jego rękę.
§ 196: Jeśli obywatel wybił oko jednemu z obywateli, należy wybić jego oko.
§ 197: Jeśli złamał kość obywatela, należy złamać jego kość.
§ 198: Jeśli wybił oko poddanego pałacu lub złamał kość poddanemu pałacu, zapłaci jedną minę srebra.
§ 199: Jeśli wybił oko niewolnika obywatela lub złamał kość niewolnika obywatela, zapłaci połowę jego ceny kupna.
§ 200: Jeśli wybił obywatel ząb obywatela równego sobie, należy wybić jego ząb.
§ 201: Jeśli wybił ząb poddanego pałacu, zapłaci jedną trzecią miny srebra.
§ 202: Jeśli obywatel uderzy; w twarz obywatela, godniejszego niż on, zostanie na zgromadzeniu uderzony 60 razy bykowcem.
§ 203: Jeśli obywatel uderzył w twarz obywatela równego sobie, zapłaci l minę srebra.
§ 204: Jeśli poddany pałacu uderzy w twarz poddanego pałacu, zapłaci 10 szekli srebra.
§ 205: Jeśli niewolnik obywatela uderzy w twarz jednego z obywateli, należy obciąć jego ucho.
§ 206: Jeśli obywatel uderzył podczas bójki obywatela i zadał mu ranę, obywatel ten przysięgnie: „Umyślnie go nie uderzyłem" i opłaci lekarza.
§ 218: Jeśli lekarz obywatelowi operację ciężką nożem z brązu wykonał i spowodował śmierć obywatela lub łuk brwiowy obywatela nożem z brązu otworzył i oka obywatela pozbawił, rękę mu utną.
§ 227: Jeśli obywatel oszuka golibrodę i ten zgoli znak niewolniczy niewolnikowi nie należącemu do niego, należy obywatela zabić i przy bramie jego zakopać, golibroda zaś przysięgnie; „Nie zgoliłem świadomie" (i) zostanie zwolniony.
§ 229: Jeśli budowniczy wybudował komuś dom, a dzieła swego nie wykonał trwale i dom, który wybudował, zawali się i zabije właściciela domu, budowniczy ten poniesie karę śmierci.
§ 230: Jeśli przez to zabił syna właściciela domu, będzie zabity syn tego budowniczego.
prawda że proste? już mamy większość regulaminu z gotowca :D

p.s. powinni utworzyć w Polsce "Kodeks Polityczny "i wkleić tam większość punktów - od razu by się zrobiła bardziej przejrzysta scena polityczna.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2008-06-26, 20:32

Administrator czyta i notuje...

Oraz przy okazji ma sprawę. "Domowa produkcja alkoholu etylowego" brzmi trochę zbyt chemicznie. Macie jakieś propozycje na zmianę tekstu nagłówkowego?

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2008-06-26, 21:49

Może i zbyt chemicznie, ale wtajemniczeni wiedza o co chodzi, a niewtajemniczeni nie wnikają, nawet nie próbują wnikać, co ja czytam, ale jeżeli jest sprawa, to "domowa produkcja napojów alkoholowych" - w krótkim opisie mamy wszystko od piwa po spirytus.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Paluch
101%
101%
Posty: 722
Rejestracja: 2006-06-10, 21:54
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Paluch » 2008-06-26, 22:24

Dawno, dawno temu...
W latach sześcdziesiątych w genialnym wówczas miesięczniku "Młody Technik" był w dziale "na warsztacie" cykl artykułów "co i jak można wykonac z walcówki profilowanej" (naprawdę). Potem - z drutu, itd.
Może kontynuując tradycje damy podtytuł
"co i jak można wykonać ze skrobii i cukru" :roll: :roll: :roll:
ew. "co i jak można wykonać z węglowodanów"

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-06-26, 23:14 przez Paluch, łącznie zmieniany 1 raz.

człowiek
50%
50%
Posty: 131
Rejestracja: 2008-03-04, 23:09

Post autor: człowiek » 2008-06-26, 22:28

Moja propozycja:

C2H5OH
Bimber-Kultura, Wiedza i Tradycja

Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2008-06-27, 00:45

Moze "domowy wyrob alkoholu", albo cos takiego...

Jak dla mnie, to moze zostac tak jak jest, choc brzmi chemicznie :wink:

Moge jeszcze przytoczyc pewne powiedzenie starozytnych Rzymian:
"Niechaj narodowie wzdy postronne znaja,
Polacy nie gesi, swoj bimberek maja" :mrgreen:
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

Awatar użytkownika
adwokat
101%
101%
Posty: 639
Rejestracja: 2006-01-05, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów / Kraków

Post autor: adwokat » 2008-06-27, 01:11

Witam.

A dla mnie... Może być jak jest.. nie trzeba nam na forum ludzi pytajacych od "a" do "z" jak zrobić.... żeby było tanio i dobrze...

Myślę, i myślę, że większość Kolegów się ze mną zgodzi, że to forum nie jest dla ludzi, szukających, jak się tanio nawalić. To jest coś więcej..

Może będę trochę pompatyczny, ale myślę, że większość z nas, zanim tu zaglądnęła, poszukiwała...

Nie, że nie lubię wiedzy udostępniać, ale nie chcę, żeby była dostępna dla potencjalnego amatora mamrotów..


Wybaczcie proszę moje srogie sądy, ale każdy z Nas napracował się w domowym "laboratorium" mad tym, żeby coś przekazać. I szczerze mówiąc "wali" mnie to, co mówią wyszukiwarki...

Szukajcie, a znajdziecie, ot co!

Pozdrawiam...

adwokat.
Pozdrawiam. adwokat

Awatar użytkownika
inżynier
101%
101%
Posty: 1823
Rejestracja: 2006-11-14, 12:00

Post autor: inżynier » 2008-06-27, 08:58

dla mnie problemem jest mozliwośc korzystania z forum przez ludzi pokroju lełosia, ciężko jest przedstawiać nowe sposoby i rozwiązania wiedząc, że ta menda wykorzysta to w celach zarobkowych i jeszcze dobroczyńców opluje.
pozdrawiam - inżynier

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości