Nowe kategoie tematyczne

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Nowe kategoie tematyczne

Post autor: Citizen Kane » 2009-12-01, 01:33

'Niestety' ;-) forum się rozwija i niechybnie nadszedł czas ewolucji w temacie kategorii forumowych. W czym rzecz, otóż chciałbym zapytać się Was jak widzicie reorganizację, jakie nowe kategorie, podkategorie należałoby dodać, jakie wyodrębnić z tego co do tej pory wspólnie napisaliśmy.

Jakie są założenia - nowe kategorie dotyczyć będę tylko spraw związanych z główną tematyką forum. Nie będzie więc kącików komputerowych, budowlańca itp., na tego typu tematy jest Hyde Park. Z wspomnianego HP należałoby wyodrębnić do głównych kategorii niektóre sprawy, np. wątek o butelkach, etykietach czy jabłku w butelce... to na szybkiego po przejrzeniu pierwszej podstrony HP. W dziale Destylacja i rektyfikacja na pewno należałoby rozgraniczyć sprawy związane z budową sprzętu i jego obsługą. Na pewno w przyklejonym temacie powinny znaleźć się tematy w stylu już istniejącego o Aabratku czy nezki_1 ze wzorową dokumentacją.

To wstępne sugestie, sprawa jest otwarta i do dyskusji.

Awatar użytkownika
vooyeck
50%
50%
Posty: 155
Rejestracja: 2008-08-24, 19:23
Lokalizacja: M@łpolska

Post autor: vooyeck » 2009-12-01, 14:33

Myślę że powinno się znaleźć miejsce na dokładne artykuły-tutoriale krok po kroku, prowadzone przez zasłużonych na tym forum (nie chcę wymieniać z nicka, bo wielu jest zasłużonych i nie chcę pominąć żadnego :P ) w temacie zacieranie zboża, destylacja na kolumnie, produkcja śliwowicy itp.

Coś jak artykuły na wędlinydomowe.pl (np śliwowica winiarka, żytniówka a_priva itd.)

Ja wiem ze jest na tym forum cała masa informacji na ten temat. Są jednak tak rozwlekłe i tak rozgadane-offtopowe, że większość szukających szybkiej informacji nie dociera dalej jak na 4-5 stronę. Sam zainteresowałem się zacieraniem żyta ale w miarę sensowną informację na ten temat znalazłem w opisie aukcji allegro kol 98% :mrgreen:
pozdrawiam
Wujek

Awatar użytkownika
blaha
50%
50%
Posty: 103
Rejestracja: 2008-07-13, 00:56
Lokalizacja: Lbn

Post autor: blaha » 2009-12-01, 16:42

Może oddzielny dział ogłoszeniowy? Można by usuwać stare ogłoszenia, poza tym każde byłoby dobrze widoczne.

JanK
80%
80%
Posty: 447
Rejestracja: 2008-04-27, 21:57
Lokalizacja: Z polecenia.

Post autor: JanK » 2009-12-01, 20:09

Może dodać dział poświęcony dojrzewaniu trunków. Płatki, beczki, ultradźwięki.

cemik1

Post autor: cemik1 » 2009-12-02, 06:48

Warsztat - obróbka metali, łączenie, uszczelki, elektryka...

Awatar użytkownika
man111
90%
90%
Posty: 520
Rejestracja: 2009-04-07, 22:25

Post autor: man111 » 2009-12-02, 11:04

Czym więcej nowych kategorii,tym trudniej będzie pytania zaszeregować.Niech kategoria bedzie obszerniejsza tematycznie,a podział na budowę i eksploatację.
Mam też propozycję,by kategorię "Dla początkujących... "dodać "Pytania początkujacych..." które bedą automatycznie kasowane po np.2 tygodniach,jeśli nie bedzie tam nowych postów,a po 3 mc całkowicie.Chyba ,że temat będzie godny uwagi o czy zdecyduje admin. Nastąpi przejrzystość tematów,a co niektórych wstrzyma od komentarzy.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-12-02, 18:24

Na forum Ubuntu z działu dla początkujących nie usuwa się tematów, ani nie robi porządków, poza ewidentnymi przypadkami wymagającymi moderacji, a to dlatego, że przy ogromie pytań bardzo łatwo później znaleźć odpowiedź na podobny problem za pomocą opcji szukaj.

Co prawda pisałem prywatnie do CK w sprawie zmiany kategorii, ale przytoczę tutaj moje propozycje, bo może ktoś wpadnie na coś lepszego.

Na pewno w kategorii głównej jest za dużo kategorii. Uważam za "częściowo zły" pomysł nierozwijania hydeparku, a to dlatego, że ze zgromadzonych tam tematów można na tym etapie wydzielić podkategorie, które nie dotyczą bezpośredno produkcji C2H5OH, jednak są z nią związane i tak kuchnię i piwo wrzucił bym do Hydeparku, oraz w hydeparku wyciągnął bym w osobną kategorię artykuły o alkoholu plus opakowania, reszta luzem.

Destylacja i rektyfikacja:
- potstilla z kategorii głównej wrzucić tutaj jako podkategorię
- postprodukcja (filtracja, oczyszczanie, rozcieńczanie)
- proces technologiczny (obsługa sprzętu)
- teoria budowy aparatów odpędowych (zasady budowy, czyli ARC, N-S (aabratek), wirująca para itd.)
- praktyka budowy aparatów odpędowych (moja konstrukcja, "oceńcie mój projekt", złączki, spawanie, szliofowanie itd.)
- temat biblioteka bimbrownika przenieść do hydeparku do poddziału artykuły, lub nawet przypiąć go na górze tego działu.

Zacier i okolice:
- Twoje zacieranie - zmienić nazwę, lub dodać podtytuł "przepisy" i przenosić tam przepisy z głównego tematu, bo, jak można zauważyć, dawno nikt tam nie pisał, a nowi nawet nie wiedzą do czego ten dział służy.
Właściwie to tutaj podzielił bym na 3 kategorie:
- Teoria zacierania (wiedza książkowa, może nie stricto książkowa, ale takie fakty które powinny być dogmatami)
- Praktyka zacierania (przepisy użytkowników i ich problemy z zacieraniem)
- Materiałoznawstwo (drożdże, enzymy, sprzęt).

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-12-02, 19:59

Czyżby pozostałych Kolegów nie interesowały zmiany? Jest dobrze jak jest? :roll:

Awatar użytkownika
man111
90%
90%
Posty: 520
Rejestracja: 2009-04-07, 22:25

Post autor: man111 » 2009-12-02, 21:25

Na forum Ubuntu z działu dla początkujących nie usuwa się tematów, ani nie robi porządków, poza ewidentnymi przypadkami wymagającymi moderacji, a to dlatego, że przy ogromie pytań bardzo łatwo później znaleźć odpowiedź na podobny problem za pomocą opcji szukaj.
Czy forum C2H5OH jest forum "ubuntu" to pytanie zostawiam do przemyślenia.
Jestem za forum ,gdzie zadaje się dużo pytań,a jeśli nie ma na nie odpowiedzi to znikają śmiercią naturalną.Tak samo,jak na początku ktoś nie czuje bazy i przy małej pomocy wchodzi w sedno,a że głupio się wypowiedział powinien dostać szansę.
Jak pewnie zauważyliście,szkoda mi ludzi którzy chcą Wam złożyć hołd,tylko tego nie potrafią zrobić według waszych norm.[/quote]

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-12-02, 23:39

man111 pisze:Czy forum C2H5OH jest forum "ubuntu" to pytanie zostawiam do przemyślenia.
Podałem przykład działającego, sprawnego rozwiązania. Można by było rozwinąć tą ideę o przenoszenie bardziej rozwiniętych i wartościowych wątków do odpowiednich działów.

Awatar użytkownika
mlody
101%
101%
Posty: 1019
Rejestracja: 2008-06-25, 13:46
Lokalizacja: SOSNOWIEC

Post autor: mlody » 2009-12-03, 09:29

"Czyżby pozostałych Kolegów nie interesowały zmiany? Jest dobrze jak jest? :roll:"


Według mnie jest dobrze.
Im więcej podziałów tym trudniej będzie się odnaleźć szczególnie nowym stare wygi i tak wiedzą gdzie co jest a nowi zaczną nie od czytania podstaw tylko od zadawania pytań gdzie popadnie.

Awatar użytkownika
man111
90%
90%
Posty: 520
Rejestracja: 2009-04-07, 22:25

Post autor: man111 » 2009-12-03, 10:52

Ponieważ większość irytują lamerskie pytania nowych mam propozycję.Stwórzmy słownik destylatora.Nowy po pierwszym zalogowaniu będzie miał dostęp do całego forum,bez możliwości pisania postów.Aby uzyskać taką możliwość,musi wypełnić test wyboru właśnie z zakresu słownika w określonym czasie.Wynik i ilość podejść będzie widnieć przez jakiś okres pod jego loginem.Mało tego,każdy kto bedzie wypisywał bzdury,zostanie karnie skierowany na taki test przez admina.Może wprowadźmy trochę humoru na to forum.

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Post autor: Astemio » 2009-12-03, 13:16

Witam!
Można jeszcze dawać punkty karne za wykroczenia podczas jazdy (tfu, pędzenia) :D .
Po 24 punktach karnych - skierowanie na ponowny test.
Potem - komisyjny egzamin i dopuszczenie do ruchu :D .
Citizen Kane pisze:Czyżby pozostałych Kolegów nie interesowały zmiany? Jest dobrze jak jest? :roll:
Jestem zatęchłym konserwatystą :) - jak się do czegoś przyzwyczaję, to nie lubię zmieniać.
I tak po zmianach zawsze bedą i zadowoleni i niezadowoleni, jak zawsze.
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2009-12-03, 14:05

Można by wprowadzić funkcję "pomógł" wtedy widać byłoby kto pomaga a kto nie.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-12-03, 14:12

man111 pisze:Stwórzmy słownik destylatora.Nowy po pierwszym zalogowaniu będzie miał dostęp do całego forum,bez możliwości pisania postów.Aby uzyskać taką możliwość,musi wypełnić test wyboru właśnie z zakresu słownika w określonym czasie..
http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=44

Reszta zbyt skomplikowana w realizacji.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości