Logowanie

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
wiking
100%
100%
Posty: 1419
Rejestracja: 2011-04-27, 01:52
Lokalizacja: Z międzyświatów

Logowanie

Post autor: wiking » 2011-05-05, 01:29

dlaczego po dłuższej obecności na forum po prostu kiedy czytam co mogę jak by to powiedzieć chłonę wiedzę co jakiś czas jak chcę cofnąć lub dać do przodu wyskakuje mi nie jesteś zalogowany i muszę się logować od nowa jest to irytujące :furious
Ostatnio zmieniony 2012-10-29, 21:02 przez wiking, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
TeddyBeers
70%
70%
Posty: 326
Rejestracja: 2010-11-10, 10:25
Lokalizacja: UK

Post autor: TeddyBeers » 2011-05-05, 02:03

Zafajkuj
"Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie:" i problem zniknie

Niestety, jeśli korzystasz z kilku urządzeń, problem nie zniknie, bo na każdym z nich będziesz się musiał zawsze logować i fajkować opcje zaloguj....

Swoją drogą ta opcja jest na każdym forum php, admin może ustawić po jakim czasie user zostanie wylogowany.

Choć tutaj faktycznie ten czas jest bardzo krótki.
Aabratek, V=50l, ø76mm, H=150cm, sprężynki by karp55, P=4.1kW, 4m karbowanej DN16

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2011-05-06, 00:06

TeddyBeers pisze:Niestety, jeśli korzystasz z kilku urządzeń, problem nie zniknie, bo na każdym z nich będziesz się musiał zawsze logować i fajkować opcje zaloguj....
Zezwól na automatyczne logowanie
Wybierz w jaki sposób użytkownicy mogą być automatycznie logowani.
Automatyczne logowanie jest bezpieczne tylko wtedy, gdy jest sprawdzanie adresu IP. Istnieje zabezpieczenie kont użytkowników i automatycznego logowania które polega na sprawdzaniu adresu IP ostatniej wizyty, jeżeli jest on inny, wymaga ręcznego zalogowania. Może to być utrudnieniem dla osób ze zmiennym IP. Zwykli użytkownicy mają możliwość wyłączenia tego zabezpieczenia w swoim profilu, nie mają jej Administratorzy, Junior Administratorzy i Moderatorzy.
Forum ma ustawione sprawdzanie ostatniego adresu IP
TeddyBeers pisze:Swoją drogą ta opcja jest na każdym forum php, admin może ustawić po jakim czasie user zostanie wylogowany. Choć tutaj faktycznie ten czas jest bardzo krótki.
Długość Sesji [ sekundy ]
Aktualizacja informacji o obecności użytkownika na forum jest zmieniana co 60 sekund, natomiast po przekroczeniu czasu nieobecności na forum przekraczającego tą wartość z prawej strony, dopisywana jest kolejna wizyta użytkownika i zostaje wyzerowany czas obecności użytkownika na forum. Sugerowana wartość: 300-1500 sekund (5-25 minut)
Wartość ustawiona na forum wynosi 1200.

Awatar użytkownika
TeddyBeers
70%
70%
Posty: 326
Rejestracja: 2010-11-10, 10:25
Lokalizacja: UK

Post autor: TeddyBeers » 2011-05-06, 10:43

Wylaczenie opcji sprawdzania IP pomaga, ale tylko na tym samym komputerze.
Przesiadajac sie na drugiego kompa o innym IP zewnetrznym ip wymagane bedzie ponowne logowanie.
Jak pamietam chodzi w tym o waznoscia ciastek.
Jakos to mozna obejsc, ale nie pamietam gdzie widzialem rozwiazanie.

No wlasnie nie wiem jak to jest z tym auto wylogowaniem, ale na kilku innych forach php by przemo nie nastepuje to tak szybko.

Na szczescie dolphin hd na androida jakos to omija i nie musze sie co po chwile logowac :)

Nie ma co dywagowac. Takie nieudogodnienia sa niczym w porowaniu do zawartosci forum
Aabratek, V=50l, ø76mm, H=150cm, sprężynki by karp55, P=4.1kW, 4m karbowanej DN16

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości