Co i Jak Zrobić By Forum Było Bardziej Przyjazne Dla Uczestn

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
franta
90%
90%
Posty: 804
Rejestracja: 2010-04-25, 13:37

Co i Jak Zrobić By Forum Było Bardziej Przyjazne Dla Uczestn

Post autor: franta » 2014-01-21, 21:02

Co i Jak Zrobić By Forum Było Bardziej Przyjazne Dla Uczestników

Witam wszystkich uczestników naszego forum, Starych, Nowych, Tych nie aktywnych jak i czytających gości.

Koledzy, od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem by powstał ten temat. W ostatnich dniach na forum miały miejsce różne pyskówki i nadal mają. Na Naszym Forum, powtarzam raz jeszcze - Naszym, bo to my użytkownicy czynni tworzymy to Forum NIE kto inny. W dość krótkim czasie pojawiło się na Forum kilku userów, którym zaczęło wszystko przeszkadzać, jedni mówią na nich, że to malkontenci, inni że to osoby, którym w życiu coś nie wyszło bo go żona zjebała lub mu xxxxxx nie dała. Ja uważam, że są to osoby niezrównoważone psychicznie i emocjonalnie, takie osoby powinny być leczone by mogły ponownie powrócić do społeczeństwa.

Rodzi się jednak pytanie jak to zrobić? Tacy osobnicy, których ja osobiście uważam za (TROLI lub KLONO-TROLI), należało by poddać natychmiastowej kwarantannie by nie przeszkadzali, a jeszcze lepiej nie szkodziły forum oraz zdrowiu jego uczestników. Na naszym forum, w ostatnim czasie, zauważyło to też wielu czynnych użytkowników od dłuższego już czasu zaczęła udzielać się jakaś chora atmosfera, wiele ludzi dostało uczulenia na innych. Z przykrością muszę przyznać, że i ja takiego uczulenia też od jakiegoś czasu dostałem. Nie wiem czy to przesilenie słoneczne tak źle wpływa na osoby nadpobudliwe? Może na stare lata dopadło mnie ADHD – chcę powiedzieć jednak inaczej, nie znoszę wszelkich kłótni, głupich docinek - do niczego dobrego to nie prowadzi.

Sam niejednokrotnie uczestniczyłem w takowych pyskówkach, i otrzymałem dość niechlubny od jednego z moich kol. przydomek, powiem nawet więcej bardzo ładny krawat też nosiłem. Wziąłem to na klatę i przyjąłem z pokorą, choć był zbyt przykrótki i bardzo mnie uwierał postanowiłem sam dać sobie Bombona nie no co jo godom Bana - na cały miesiąc rzecz jasna, (tak mi było wstyd, że to tak mało jeden malutki punkcik) aby było śmieszniej próbowałem sprowokować szefa by dał jaką podwyżkę, drań był nie ugięty nie dał, (sknerus jakiś czy cóś, :nie_wiem ), nie dał się nawet podpuścić, (qurna co ten chłopina czasym zymnóm moo jo bych już nie wytrzymoł, on Se uznoł że na fickowatego malucha tylkoch zarobił). Uważam że należy walczyć w Internecie z TROLINGIEM, tak czyniłem i czynił będę nadal. Poprawy i posłuszeństwa nikomu nie obiecuję.

Mam w związku z tym wielką prośbę do kolegów by się czynnie przyłączyli do tej walki.
Metoda walki z trolingiem, którą obraliśmy jest metodą błędną i nieskuteczną, myślałem, że przeciwnika można pokonać argumentami. Otóż nie w przypadku Trolingu. Nie można w żadnym przypadku podejmować dyskusji z takimi osobnikami, (od dawna wiedziałem o tym, a jednak ADHD brało w tym swój udział) uświadomił mi to również jeden z naszych formowych kolegów.

Zasada jest prosta:
1) NIGDY POD ŻADNYM POZOREM NIE KARM TROLA
2) TROL NIE KARMIONY SAM ZDYCHA - PYSKÓWKA TO JEGO KARMA


Kolejna sprawa: jeśli czytamy jakiś post napisany bardzo niechlujnie, - (Tu nie chodzi o literówki, inaczej Czeski błąd bo to każdemu się zdarza) - a zdarzają się ostatnio nawet prowokacyjne,(powinny być one bezwzględnie usuwane przez Moderatorów lub Administratora jest mowa o tym w punkcie 12). Regulaminu niech w końcu delikwent nauczy się używać polskich znaków i poprawnego sformułowania pytanie lub odpowiedzi.

Tak prosty sposób skutecznie zniechęca delikwenta do pisania, jeśli kolejny raz post zostanie napisany niechlujnie znów usunąć , w końcu może gościu nauczy się zasad jakich używamy na forum, każdy z nas decydujący się na uczestnictwo w tym forum dokonując rejestracji wyraził zgodę na jego akceptację, jeśli uważasz, że znów wymyślam:

to dla przypomnienia: http://www.bimber.info/forum/profile.php?mode=register Czytaj punkt 6), 12),15)

Dlaczego więc stosować odstępstwa? - jeśli jedni mogą pisać poprawnie, to niech ci drudzy też to zrobią, (jeśli nie potrafisz, to nie pchaj się na afisz) może do tej zasady warto bu się przyzwyczaić i zaczęć ją stosować.

Mam również prośbę do kol. CK i naszych Moderatorów. Jak już ostatnio wspomniałem było to w jednym z moich postów jakiś czas temu, by oczyścić w znacznym stopniu forum, pisałem tam, że co najmniej połowa postów powinna wypaść z wielkim hukiem z forum, są już dawno nieaktualne i zupełnie niepotrzebne. Łatwiej było by się przebić przez ten nie raz stek niepotrzebnych wiadomości nowym uczestnikom.

Propozycja dodatkowa, która już była poruszana na form to może już najwyższy czas zrobić porządek w punkcie 14) Regulaminu, tu chodzi mi o jego drugą część. Zdaję sobie oczywiście z tego sprawę, że to posunięcie może spowodować napływ nowych postów, które trzeba gdzieś pomieścić, stąd propozycja by zwiększyć pojemność serwera przez usunięcie postów.

Tak wiem jest to ogrom pracy dla Administratora i Moderatorów. Mam w związku z tym taki pomysł warty przedyskutowania na forum. Pomysł polega na tym, że każdy z nas czyta forum nie raz szukamy różnych informacji i napotykamy się na jakieś dziwne posty dawno już nieaktualne, chociażby nawet linki, z różnymi niesmacznymi pyskówkami i takie tam różne przypadłości.
Osoba, która napotka coś takiego niech napisze do Moderatora lub Administratora na PW wiadomość z podlinkowanym tematem i linkiem posta, o który nam chodzi, natomiast modowie i CK niech zdecyduję co usunąć, a może nawet cały temat. Jeśli dany temat będzie już w miarę czytelny to należało by taki temat jakoś odznaczyć by każdy wiedział, że ten temat już został zaktualizowany by nie doszukiwać się kolejnych usunięć.

Mam nadzieję, że osoby nieaktywne, a przeglądające forum przyłączą się do nas choćby w jakimś stopniu do czego serdecznie zapraszam.

Warto się trochę poświęcić dla dobra ogółu, a forum stanie się przyjemniejsze i bardziej dostępne w zrozumieniu.
Dla osób, która nie napisały jeszcze żadnego postu można by rozpatrzeć następujący pomysł: zamiast PW to post z podlinkowaniem tematu lub samego postu).
Jeśli nawet coś z forum zniknie to w czym strata (w tym że komuś licznik zrobi curik? Myślę, że nie dla licznika tu jesteśmy, choć z pewnością niektórzy tak uważają robiąc SPAM - mój licznik może spaść nawet do zera nie obchodzi mnie to (w trakcie dyskusji na ten temat na forum bardzo proszę bez pyskówek i personali) osobiście będę wnioskował o krawat za persone. Potraktujcie to naprawdę na poważnie, to dla wspólnego dobra.

Uważam również, że pomogło by to w niepisaniu głupich pytań. Ostatnio jeden z nowych userów napisał dość moim zdaniem ciekawe stwierdzenie, pozwolę sobie na zacytowanie "Niema głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi", otóż młody kolego, nie musisz się ujawniać, ja uważam - Jakie Pytanie, Taka Odpowiedz - jeśli nie potrafisz poprawnie sklecić pytanie to lepiej tego nie rób.

Kolejna sprawa dotyczy nadal nowych uczestników, jak ja to nazywam http://www.youtube.com/watch?v=OQjvL8xm1po

– którzy oczekują od starszych uczestników na gotowca, tu moja uwaga: takie posty powinny być od razu wyłapane i usunięte w ramach regulaminu, do pracy Panowie do pracy, no i żebym ja i wielu innych kolegów nie musiał powtarzać ( CZYTAJ - DO ROBOTY LENIU).
Ktoś może zarzucić, że to szowinizm, cenzura - przecież mamy wolność słowa i coś tam jeszcze, my starsze pokolenie to przeżyliśmy i jakoś nam to za bardzo nie doskwierało, jeśli chodzi o cenzurę.

Osobiście was wszystkich młodych informuję, jeszcze wam wszystkim dupą wyjdzie wasza wolność słowa, chamstwo bezczelność, brak szacunku dla innych i cały brak cenzury. Pamiętaj: (jaką miarą mierzysz, taką i Ty będziesz mierzony) i jeszcze jedno (W Jaki Sposób Ty Szanujesz Innych, w Taki Pozostaniesz Uszanowany).

No i wreszcie to już na koniec: WARTO się zastanowić nad tym wszystkim - obejrzeć coś co nam przynosi Internet, jak nas już zniewolili i odpowiedzieć sobie czy warto tak nadal postępować.
Proszę obejrzeć całość: http://www.youtube.com/watch?v=gTgXAb9X_Sw

Zastanówcie się w końcu co robicie, może dotrze do was to, że w sieci nikt nie jest bezpieczny, natomiast wasza czkawka po waszej śmierci odbijać się będzie wielu pokoleniom
– (mówicie tak namiętnie, że chcecie zostawić coś dla potomnych?) - tak wasze brednie krążyć będą jak smród po gaciach w necie długi czas jeszcze.

Całkowicie odchodzi mi już chęć pisania na forum, czegokolwiek, natomiast o czytaniu BREDNI nie wspomnę.

Jest takie przysłowie: "Tam gdzie kota nie ma tam myszy harcują", na 100% zasłyszane przez wszystkich, odnoszę wrażenie że Pan Kot czasem zagląda jednym okiem przez sen :nie_powiem :oops - znowu mnie poniosło i przesadziłem.
Kol. CK Przepraszam za takie spostrzeganie obecnej sytuacji na forum.

Na zakończenie Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do dyskusji – nie słownych utarczek.
Postarajmy się wspólnie z Nowym Rokiem być dla siebie bardziej uprzejmi i życzliwi.
Tego życzą Wszystkim i całej Administracji tego forum

franta
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez franta, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
robol69
90%
90%
Posty: 957
Rejestracja: 2005-12-27, 07:27

Post autor: robol69 » 2014-01-21, 23:05

:brawo franta

Wszyscy jesteśmy ... moderatorami :mrgreen:

Żeby dojść do takich wniosków jak Ty, trzeba spędzić trochę
czasu na forum i po prostu "dojrzeć". Oczywiście są osoby na
forum, które zawsze będą czynić ferment i tych należy tępić,
trzeba tylko uważać żeby nie wylać dziecka z kąpielą.
Polak potrafi !!!

SZAKIREK15
0%
0%
Posty: 8
Rejestracja: 2013-12-28, 19:36
Lokalizacja: małopolska

Post autor: SZAKIREK15 » 2014-01-22, 00:57

Witam. Jestem nowy na Forum, ale używam go dłużej, niż jestem zarejestrowany. Popieram założyciela tematu, bo niestety bardzo dużo jest kwasów na Forum pośród użytkowników.
Nie wiem z czego to wynika (mniemam, iż nie tylko z %). Zmiany są potrzebne na 205%. Ale nie zgadzam się z kierunkiem dotyczącym młodych forumowiczów, siedzę sporo na Forum i czytam, ale tematy są już porozmywane, nowe tematy niewiele wnoszą. Moim zdaniem należy zaktualizować podstawowe tematy zwłaszcza te dotyczące podstaw i "biblii", nawet niektóre linki są nieaktualne. Zróbmy podstawy - kanony, a dopiero potem dajmy alternatywne odnośniki. Inaczej jest chaos i nie można tego ogarnąć. Spróbujcie wyszukać na Forum rzetelną informację na jakiś problem - to niemożliwe. Stąd pytania nowych, nieraz naiwne, ale tylko dla znawców. Główne tezy założyciela tematu są bardzo dobre, ale chodzi o realizację.
Moim zdaniem ciekawe i rzeczowe tematy należy pozostawiać na Forum, ale jeśli chodzi o "bicie piany" i "spory, lub dziwne polemiki" to przenosić te tematy przez moderatorów do Hyde Parku lub innego worka. To moim zdaniem odświeży forum. Zrobi go też bardziej czytelnym. Nikt też nie powie, że jest cenzura.
Może jeden temat codzienny z pytaniami, ktoś znający się na rzeczy odpowie lub wskaże źródło.....
Aha, po co tyle nowych tematów. Niech będą konkretne tematy, w nich rozwiązania problemów i doświadczenia użytkowników. O nowym temacie powinien decydować moderator.
P.S.
Mam nadzieję, że się nie naraziłem. Dlatego podaję propozycje rozwiązań.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez SZAKIREK15, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2014-01-22, 01:04

Cóż, do końca by się nie zgodził, bo FAQ jest już jakąś formą startową dla nowych. Sęk w tym, że oni z tego nie korzystają (nie dotyczy to oczywiście wszystkich).

Awatar użytkownika
Emiel Regis
90%
90%
Posty: 656
Rejestracja: 2012-05-12, 14:56
Lokalizacja: Picardie, Żywiec

Post autor: Emiel Regis » 2014-01-22, 01:21

SZAKIREK15 pisze:Witam. Jestem nowy na Forum, ale używam go dłużej, niż jestem zarejestrowany.
Cześć. Jakżeś Waść tego dokonał?
franta pisze:
Osoba, która napotka coś takiego niech napisze do Moderatora lub Administratora na PW wiadomość z podlinkowanym tematem i linkiem posta, o który nam chodzi, natomiast modowie i CK niech zdecyduję co usunąć, a może nawet cały temat.
Nie wiem czy tutaj coś takiego będzie możliwe; na niektórych silnikach forumowych każdy użytkownik może zaraportować każdy post. Raporty są widoczne tylko dla wszystkich osób z uprawnieniami.
Jest to o tyle wygodne że nie trzeba pisać osobnych wiadomości z linkami (które będą widoczne wyłącznie dla adresata) i mogłoby znacznie pomóc przy sprzątaniu.

Szlumf
90%
90%
Posty: 629
Rejestracja: 2013-05-24, 00:54
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: Szlumf » 2014-01-22, 02:31

Franta : :brawo brawo
Koledzy jestem nowym uczestnikiem "białego" i "czarnego" forum - od maja 2013. Miałem z powodu małego stażu nie zabierać głosu w tym temacie ale nie wytrzymałem.
W moim odczuciu "czarne" forum jest dużo mniej "chamskie" niż "białe". Za to "białe" jest bardziej "fachowe". Nie wiem jak długo ta "fachowość" się utrzyma bo prawdziwych "fachowców", wnoszących coś do naszego hobby chyba tu ubywa. Ich posty na szczęście są (np. Cemik, Bnp) a inni, też ciekawie piszący odgrażają się, że znikną.
O oto moje szybkie przemyślenia. Sorry, że trochę nieuporządkowane.
1. Prawie wszystkie posty w temacie napisane przed moim nic nie wnosiły do meritum sprawy. Typowe ble, ble, ble wyrażające sympatie lub antypatie piszących.
Panowie załatwiajcie to na PW a 80% "wody" z Forum zniknie. Niestety mam wrażenie, że w laniu tej wody przodują "starzy" członkowie Forum.
2. Może da się wprowadzić (jak na czarnym Forum) obok przycisków "ignoruj" i "cytuj" przycisk "dziękuję". Kliknięcie na niego zastąpi jałowe teksty typu "popieram", "zgadzam się" itp. a twórca posta będzie wiedział, że jest doceniony (to też jest ważne).
3. Trochę nadużywana jest funkcja "edytuj". Ja się gubię gdy ktoś w swoim poście odnosi się do postu kogoś innego napisanego kilka lub kilkanaście godzin później. Nie wiem jak temu zaradzić. Może w poradniku jak pisać posty. Prawdę mówiąc nie wiem czy taki tu jest - ja go nie znalazłem. Jeżeli go nie ma to chyba warto go stworzyć.
4. Dla nowych uczestników Forum wprowadziłbym jednak konieczność akceptacji pierwszych kilkunastu postów przed ich publikacją. Wiem, że była tu dyskusja na ten temat z epitetami o cenzurze itp. ale na "czarnym" Forum jakoś to przeżyłem a myślę, że odsieje to część "frustratów" i stanie się pierwszą barierą dla "głupich pytań".
5. Nie wiem czy da się coś zrobić z wyszukiwarką. Dla mnie jest ona totalnie do d....y w porównaniu z tą z czarnego Forum. Jej logika jest też zapewne przyczyną wielu "głupich pytań" bo początkującemu trudno znaleźć odpowiedź w 95000 postów.
6. Także dla uniknięcia zbędnych pytań proponuję utworzenie nowego działu lub poddziału dla początkujących pod tytułem "Nie polecamy". Ktoś już zresztą to proponował. Koledzy z dużym doświadczeniem dawaliby w nim wskazówki czego unikać w sprzęcie i innych aspektach naszego hobby. Można też w nim umieszczać ostrzeżenia przed nieuczciwymi sprzedawcami.
6. W pełni popieram proponowane przez Frantę wyczyszczenie Forum z nic nie wnoszących postów. Niestety jest to ogromna praca. Nie wiem czy moderatorzy temu podołają. Proponuję by w tym temacie zgłosili się koledzy gotowi im pomóc ze wskazaniem tematów w których najpewniej się czują. Ja niestety na razie najlepiej czuję się w temacie "Mac Gaywer" którego tu nie ma ale mogę spróbować wyczyścić coś w tematach dla początkujących - zgłaszam swój akces. Proszę o przydział tematu.
7. I na koniec chyba coś bardzo kontrowersyjnego. Nie znam zasad finansowych Forum. Nie wiem czy ktoś dostaje kasę i jaką za dbałość o jego prawidłowe funkcjonowanie ale moim zdaniem wobec ogromu proponowanych zmian trzeba się zastanowić nad jakąś zrzutką by te zmiany sfinansować.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2014-01-22, 07:15

Tak z ciekawości, kim są ci ciekawie piszący, którzy odgrażają się, że znikną?

I wyszukiwarka, nie twierdzę, że jest doskonała, ale podaj przykład zapytania, które wywołało u Ciebie frustrację.
Ostatnio zmieniony 2014-01-22, 07:23 przez Citizen Kane, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
lesgo58
100%
100%
Posty: 1246
Rejestracja: 2011-04-28, 07:15
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: lesgo58 » 2014-01-22, 07:20

franta pisze:Co i Jak Zrobić By Forum Było Bardziej Przyjazne Dla Uczestników
Brawo za zauważenie problemu :brawo
Bez urazy @franta ale nie mogę oprzeć się wrażeniu - czytając Twój post - jakbyś pisał o sobie.
Żeby pisać takie coś to trzeba przede wszystkim być jak "Żona Cesarza..." :) .
Sugestie o autocenzurę czy automoderację są co najmniej nie na miejscu. Wszystkim się nie dogodzi. Jednemu pasuje to a innemu co innego.
Trolle są też w bardzo łatwy sposób do "wyeliminowania". Wystarczy ich ignorować.
A co do "durnych" postów niektórych osób - to nie możemy mieć pretensji, że ktoś może wolniej łapie pewne mechanizmy poruszania się po necie czy też trudniej mu zrozumieć pewne zagadnienia. Każdy z nas ma inny poziom wykształcenia, obycia czy po prostu percepcji otaczającej rzeczywistości.
Grzechem - zwłaszcza starszych userów - jest to że reagują w sposób alergiczny na takie posty. Po prostu dopieprzając danej osobie. Wręcz prowokując. A to już krok w stronę konfrontacji. A wystarczy po prostu przemilczeć, albo zignorować takie posty. "Durny" lub wtórny temat sam umrze własną śmiercią. I po sprawie. A tak niepotrzebnie wznieca się burza.
Miałbym na to jedną receptę - tylko że niestety z naszą mentalnością jest bardzo trudną do realizacji:
Zacząć się nawzajem szanować i respektować.
I to moim zdaniem rozwiąże wszystkie bolączki współistnienia w grupie - zwłaszcza tak anonimowej jak społeczność wirtualna.
Bardzo dobrze rozumieją problem koledzy @szlumf i @SZAKIRET15
SZAKIREK15 napisał/a:
Witam. Jestem nowy na Forum, ale używam go dłużej, niż jestem zarejestrowany.

Cześć. Jakżeś Waść tego dokonał?
Jest na to bardzo prosty sposób.
P.S. Ciągle mam nadzieję, że to forum stanie się bardziej przyjazne.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2014-01-22, 08:37

Coraz mniej udzielam się na forum bo prawie każdy temat sprowadza się do wycieczek osobistych.
Poziom tematów nowych użytkowników jest tak niski, że niższy chyba już być nie może.
Gdy tylko popełni się jakiś błąd to jak sępy zjawiają się hejterzy.

Jestem moderatorem na innym forum i wiem że gdy usuwa się posty użytkowników to potrafią oni na pw pisać tak obraźliwe wiadomości, że człowiek czasami ma dość. Nie widzą własnych błędów i nie rozumieją że forum to nie jarmark, lecz własność ogółu użytkowników. Tutaj wchodzi się do kogoś a kultura nakazuje że gdy jesteśmy w gościach to zachowujemy się kulturalnie. Awantury to mogą robić u siebie w domu.
Ostatnio zmieniony 2014-01-22, 09:08 przez Spirit, łącznie zmieniany 1 raz.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
franta
90%
90%
Posty: 804
Rejestracja: 2010-04-25, 13:37

Post autor: franta » 2014-01-22, 09:59

Witam
Mam nadzieję że temat zacnie się rozkręcać i wiele różnych problemów wyjdzie jeszcze po drodze.
Niema osób kryształowych i ja dobrze o tym więm - co zarzuca mi kolego powyżej.
Jeśli takim jesteś już doświadczonym i wyuczonym to widząc ten problem dlaczego nie podjołeś rękawicy skoro uważasz się za cesarzową? Tyle OT dla ciebie kol.

@SZAKIREK Kolego zakładając tak szeroki temat ma się mętlik w głowie i jest to trudno wszystko ogarnąć w jednym poście by nie tworzyć kolejnych.
Dlatego jest dany pod ogólną dyskusję w której każdy może wziąć udział łącznie z tymi co jeszcze nic nie napisali.
Mam tylko prośbę nie rozmyjcie tematu, bo zauważyłem że są osoby próbujące to robić.

@Spiryt Kolego dzięki za zrozumienie problemu i wyjaśnienie. Mam nadzieję że przyłączysz do pomocy oczywiście wolnego czasu, liczy się każda osoba której zależy na tym forum.

Teraz może taka propozycja dla kolegów, zacznijmy może wpierw od oczyszczenia forum z
niepotrzebnych tematów i postów.
Proszę o podanie propozycji w jaki sposób widzi to Administrator kol. CK

Skoro są koledzy chętni do pomocy to do dzieła Panowie bo temat znów się rozpierdyka i wyjdzie to co zwykle.
Łukasz pisze:
Szlumf pisze:- Dla nowych uczestników Forum wprowadziłbym jednak konieczność akceptacji pierwszych kilkunastu postów przed ich publikacją. Wiem, że była tu dyskusja na ten temat z epitetami o cenzurze itp. ale na "czarnym" Forum jakoś to przeżyłem a myślę, że odsieje to część "frustratów" i stanie się pierwszą barierą dla "głupich pytań".-
Może jest w tym jakaś metoda ale i tak zalatuje mi to hipokryzją. To coś co opisałem wyżej plus czego oczy nie widzą-----i tak dalej.
@Łukasz nie bardzo rozumiem twój wpis, po co coś piszesz i dajesz wygaszenie, skoro nie masz zamiaru brać udział to nikt cię do niczego nie zmusza. Jeśli zmienisz zdanie to podaj choć jakieś propozycje.
Uważaj bo o personach pisałem, mogę zawnioskować :banned
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez franta, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2014-01-22, 11:03

Właśnie wygaszanie zaczęło ten problem, ludzie myślą że jeśli napiszą i wygaszą to mogą pisać co chcą.
Ja swoich postów nie wygaszam, lub robię to niezmiernie rzadko. Jeśli piszę to z sensem i na temat, nie muszę się wstydzić że ktoś kiedyś znajdzie mój post i mnie ośmieszy.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
Mr.R
50%
50%
Posty: 111
Rejestracja: 2012-09-19, 21:51
Lokalizacja: Centrum

Post autor: Mr.R » 2014-01-22, 11:08

Niestety jeszcze taki się nie urodził, co by wszystkim dogodził!

To bardzo wyraźnie widać tu na tym forum, że jest bardzo silna grupa ludzi z ogromną wiedzą I SZACUN DLA NICH OGROMNY! Wy będziecie zawsze narzekali na podstawowe pytania nowicjuszy i mnie to nie dziwi. Uważam że dobrym rozwiązaniem dla Was byłoby wydzielenie oddzielnych kategorii forum gdzie tylko grupa „z polecenia”, czy zasłużonych osób miałaby dostęp, gdzie moglibyście snuć swoje rozważania nad nowymi technologiami.

Jest bardzo duża grupa ludzi nazwałbym ich średniaków (takich jak ja) robię swoje trunki od 5 lat, wszystkim smakują ale nie interesują mnie zagadnienia „technologii kosmicznej” w destylacji a ułatwienia dnia codziennego.

Jest też stale rosnąca grupa nowicjuszy, którzy jak kol wiek byśmy nie pogrupowali tematów forum – zawsze będą zadawać podstawowe pytania: coś mu stanęło, destylat mu śmierdzi, jak oczyścić, co kupić, jak przerobić. Nie powinno się tych osób stale odrzucać, pisać w stylu „doczytaj sobie najpierw a potem pytaj”. Najlepszym rozwiązaniem było by zawsze odpowiedzieć rzetelnie nawet na najprostsze pytanie takiemu użytkownikowi. Znajdą się od razu kontr propozycje rozwiązania problemu, doprecyzowania i po kilku dniach taki temat można by usuwać by właśnie nie zaśmiecał forum.

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2014-01-22, 11:14

Gdy już zaczerpnąłem trochę wiedzy to starałem się pomagać, odpisywać, uczyć. Teraz widzę inny trend, przychodzi ktoś na forum, dowiaduje się niezbędnej wiedzy i wraca dopiero wtedy gdy znów ma problem. Jest wiele tematów, napisałem nawet poradnik pisany zrozumiałym językiem dla początkujących a za chwilę znów widzę kogoś kto zadaje te same pytania. Niestety odpowiedzi też będą te same.

http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?t=5066
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami....

Awatar użytkownika
SRG
90%
90%
Posty: 682
Rejestracja: 2007-12-15, 09:32
Lokalizacja: śląskie

Post autor: SRG » 2014-01-22, 11:14

Szlumf pisze:6. Także dla uniknięcia zbędnych pytań proponuję utworzenie nowego działu lub poddziału dla początkujących pod tytułem "Nie polecamy". Ktoś już zresztą to proponował. Koledzy z dużym doświadczeniem dawaliby w nim wskazówki czego unikać w sprzęcie i innych aspektach naszego hobby. Można też w nim umieszczać ostrzeżenia przed nieuczciwymi sprzedawcami.
W pełni popieram!
Diabli mnie niekiedy biorą, gdy nowy uczestnik forum pyta "Co myślicie o takiej kolumnie" i linkuje jakiś wieszak z zimnymi palcami i kilkoma odstojnikami na Allegro. Nie chcę się powtarzać i pisać że to badziewie a producent ma blade pojęcie o rektyfikacji. Niestety takie pytania padają prawie co miesiąc.
Warto utworzyć taki temat i dodać go do FAQ. Później nowego można tam odesłać.
Ostatnio zmieniony 2014-01-22, 11:27 przez SRG, łącznie zmieniany 1 raz.
Cognoscetis veritatem, et veritas liberabit vos.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5058
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2014-01-22, 11:26

A na jakiej podstawie kwalifikować temat do usunięcia. To co jednym będzie się wydawało czymś zbytecznym, drugim może być bardzo potrzebne. No i już widzę te krzyki o cenzurze...

Coś zaś do tworzenia nowych tematów to droga otwarta. Proszę pisać, nie ma zakazu...

Problem nowych, którzy kwadrans po rejestracji zadają pytania istnieje na każdym forum. Lenistwo niektórych jest niereformowalne.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości