Strona moonshine_still

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
AdamC
30%
30%
Posty: 43
Rejestracja: 2007-02-07, 20:46

Strona moonshine_still

Post autor: AdamC » 2007-02-21, 18:43

Admin: Temat podzielony i przeniesiony...


@skarbek70 . Ja też błądziłem i dostało mi się i wcale nie jestem przekonany do końca, czy to jest wina, nowicjuszy. Pierwszy raz spotkałem się z forum, gdzie na stronie głównej nie ma linku do strony macierzystej. Zazwyczaj tam stawia się pierwsze kroki i następnie przechodzi na forum. Tu tak nie ma.
Podaję linki :
http://bimber.ovh.org/galeria.html
http://moonshine_still.republika.pl/
Tam wszystkiego się dowiesz.
Pozdrawiam i życzę powodzenia

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2007-02-21, 20:41

@ AdamC

Napiszę, bo widzę, że leży ci na sercu brak tego linku do strony, jak to nazywasz, macierzystej. Muszę przyznać, że jestem raczej przekonany, że na forum trafiają w większości ludzie ze strony moonshine_still. To ta strona, a nie forum znajduje się na samym początku wyszukiwania w Google. A co pisze przeciętny amator destylatów w wyszukiwarce - "bimber". Otrzymany link prowadzi go do moonhine_still, gdzie znajduje odnośnik do tego forum. Dlaczego strona jest tak rozrzucona po serwerach. Powód jest prosty, zaczęło się na darmowej republice.pl i już po kilku miesiącach zabrakło transferu. Rozwiązaniem był darmowy hosting na ovh.pl, potem pomysł forum, które tak się rozrosło, że darmowa baza SQL stała się za mała i forum powędrowało na kolejny serwer. Nie chciałem rezygnować z republiki.pl, ponieważ jak można zobaczyć w Google jej pozycja jest znakomita. Jako, że wszystko powstawało spontanicznie, nie zakładałem, że będzie jakaś strona macierzysta, powiązane z tym forum itd... Jak zapewne wiesz forum posiada portal, który można by skonfigurować i administrować na potrzeby strony, ale na to potrzeba CZASU! Czasu, które nie mam zbyt wiele, ponieważ nie utrzymuje się z istnienia tej strony, mało, nawet do tego trochę dokładam. Już od dawna mam pomysł na rozbudowanie tekstów ma moonshine_still (głównie za sprawą informacji przeczytanych na forum) ale... patrz problem wyżej. Wygląda to więc tak, jak wygląda, ale mam nadzieję, że całość funkcjonuje w miarę sprawnie i spełnia oczekiwania userów.
Ostatnio zmieniony 2007-02-22, 07:39 przez Citizen Kane, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Aabratek
101%
101%
Posty: 1395
Rejestracja: 2006-02-05, 16:20

Post autor: Aabratek » 2007-02-21, 20:56

Dobrze by było aby to właśnie logo prowadziło do strony macierzystej, a nie do portalu, dodatkowo proponuję baner z linkiem do strony (może być na dole) oraz wyraźny jeden temat (zamknięty, przyklejony) na początku głównej kategorii forum z linkami do strony, galerii, etc.
Faktycznie jeśli ktoś trafi do forum (np. z Oliwki) - nie wie o stronie głównej
... a Goździkowa przypomina - na ból głowy walnijcie klina !

AdamC
30%
30%
Posty: 43
Rejestracja: 2007-02-07, 20:46

Post autor: AdamC » 2007-02-21, 21:19

I oto chodzi. Ja trafiłem przez link bezpośredni na to forum i szukaj wiatru w polu.(nie tylko ja). A na tych stronach co dałem link wyżej, to jest baner na to forum. Dobrze by było i odwrotnie.
Dzięki za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2007-02-22, 07:26

AAbratek pisze:Dobrze by było aby to właśnie logo prowadziło do strony macierzystej, a nie do portalu
Myślałem o tym i tak zrobię... Pierwszy link z przyklejonego FAQ będzie też skierowany na moonshine_still.
AdamC pisze:I oto chodzi. Ja trafiłem przez link bezpośredni na to forum i szukaj wiatru w polu.(nie tylko ja)
Trafiłeś na link bezpośredni, a wcześniej nie wpisałeś w Googla "bimber"?! BTW zarówno na Oliwce, jak i tu mam w stopce odnośnik, więc z tym wiatrem to nie do końca prawda :wink:
Ostatnio zmieniony 2007-02-22, 07:41 przez Citizen Kane, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2007-02-22, 07:47

robol69 pisze:A jakie to wielkie pieniądze , bo nie mam najmniejszego pojęcia , jeśli to
nie tajemnica
~ 50 PLNów na rok za domenę .info, serwer jest gratisem do domeny.

AdamC
30%
30%
Posty: 43
Rejestracja: 2007-02-07, 20:46

Post autor: AdamC » 2007-02-22, 08:20

Citizen Kane pisze: Trafiłeś na link bezpośredni, a wcześniej nie wpisałeś w Googla "bimber"?! BTW zarówno na Oliwce, jak i tu mam w stopce odnośnik, więc z tym wiatrem to nie do końca prawda :wink:
CK Nie było moim zamiarem szukania informacji o bimberku. Dostałem link na forum, bo szukałem worków filtracyjnych. Wpadłem na to forum, załatwiłem co trzeba i przy okazji zacząłem czytać. Trochę poczytałem i doszedłem do wniosku, że to nie do przejścia w krótkim czasie. Zacząłem zadawać głupie pytania i oberwało mi się. Gdyby był link, baner na pierwszej stronie, przeszedłbym tam i w kilkanaście minut ogarnął bym temat. Twoją stopkę potraktowałem jako reklamę i wogóle nie sprawdzałem, co pod nią jest. To jest tylko i wyłącznie wyjaśnienie, nie żadne pretensje. Po przeczytaniu można skasować.
Pozdrawiam
Adam

Awatar użytkownika
flesz103
60%
60%
Posty: 294
Rejestracja: 2006-04-02, 20:21
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: flesz103 » 2007-02-22, 19:33

Ja również zakończyłem kurację :wink:
Pozdrowienia dla CK.

Tomek
"Błogosławieni, którzy nie mając nic do powiedzenia, nie oblekają tego w słowa!"

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2007-02-24, 15:58

inżynier pisze:Jesteś wielki. Praca którą nad poprawą FORUM wykonałeś w nocy jest niesamowita.
No nie jest to takie wielkie halo z mojej strony... :oops: 8)
Wszystkim, ****** :!:

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości