Drożdże TURBO

Awatar użytkownika
ziutekt
40%
40%
Posty: 62
Rejestracja: 2008-09-30, 21:54
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Drożdże TURBO

Post autor: ziutekt » 2008-10-03, 23:52

Witam Wszystkich

Cytat :

"Mam dla pana Tylko jedna rade - prosze nie uzywac drożdży gorzelnianych typu Turbo (one robia zacier w kilka dni). Jeżeli nastawi Pan zacier z wyżej wymienionych drożdzy wyrób końcowy bedzie mial bardzo intensywny zapach amoniaku lub acetonu, nawet kilkakrotna destylacja nie zlikwiduje tego zapachu (ten alkohol nadaje sie tylko do celów przemyslowych - typu plyn do spryskiwaczy w aucie) SUBSTANCJA OTRZYMANA Z DROŻDZY KTORE ROBIA ALKOHOL W KILKA DNI JEST SILNIE TOKSYCZNA !!! JA JESTEM POSIADACZEM SADU I ROBIE NASTAWY TYLKO Z WIN OWOWCOWYCH. JAK WIADOMO ZEBY OTRZYMAC WINO TRZEBA TROSZKE CZASU (MINIMUM MIESIAC) ALE NAWET PO PIERWSZEJ DESTYLACJI WINA OTRZYMUJE PAN SWIETNY WYROB O LEKKIM ZAPACHU OWOCÓW. DRUGIE PEDZENIE POZBAWIA ALKOHOL ZAPACHU I JEST JUZ WYSMIENITY WYROB O ODPOWIEDNIJ MOCY (85 - 94%) SUPER SPRAWA JEZELI CHODZI O NALEWKI. PLECAM WISNIE W SPIRYTUSIE. ZYCZE UDANYCH ZAKUPÓW I SATYSFAKCJI. POZDRAWIAM"

cytat pochodzi z korespondencji z pewnym użytkownikiem destylatora.
pozdrawiam
polecam stronkę ; http://www.wedlinydomowe.pl/

Lord_Wiader
40%
40%
Posty: 94
Rejestracja: 2007-10-24, 14:11
Lokalizacja: obecnie w Irlandii

Post autor: Lord_Wiader » 2008-10-04, 00:35

Nie wiem co i jak, dlatego że nic nie jest wyjaśnione w poście.
Nie znam osobiście, osobnika ale z lektury Oliwki , i CK forum ... podobny styl pisania ma jedna osoba [ może starsi mnie poprawią, mogę się mylić ] .

W największym skrócie - wszystko dla ludzi. Drożdże TURBO są dobre do szybkich zacierów, nie ma smrodu acetonu, paliwa rakietowego, koktajlu mołotowa czy czegokolwiek innego :) .
Nie czytaj wypowiedzi dyletantów, poczytaj tu. To forum hobbystów. Skontaktuj się z forumowym dostawcą. Poczytasz, będziesz wiedział z kim.

Pozdrawiam
Wiaderny

Awatar użytkownika
winiarek5
101%
101%
Posty: 1814
Rejestracja: 2006-04-09, 15:02
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post autor: winiarek5 » 2008-10-04, 00:47

Lord_Wiader pisze:Nie czytaj wypowiedzi dyletantów...
W naszym hobby odpowiednikiem dyletantów są chyba destylanci :D

Pozdrawiam

Winiarek

Awatar użytkownika
Ostoja
100%
100%
Posty: 1482
Rejestracja: 2008-01-01, 03:18
Lokalizacja: Dolny śląsk

Post autor: Ostoja » 2008-10-04, 00:57

Witam. Ja proponuję Koledze szczególnie teraz, gdy są jesienne chłody, aktywne drożdże
Bayanus G-995. Fermentują one już od 9 stopni C. Może nie są tak szybkie, jak drożdże Turbo, lecz są drożdżami pewnymi. Nastawy na tych drożdżach osiągają balling minus 4.
_________________
Pozdrawiam Ostoja

Awatar użytkownika
artgsm
101%
101%
Posty: 301
Rejestracja: 2007-10-26, 16:17
Lokalizacja: Pomorze

Post autor: artgsm » 2008-10-04, 01:35

Nie probowalem jeszcze drozdzy Turbo, ale zaczynam powaznie nad nimi rozmyslac. Na pewno nie maja odoru acetonu, acetylenu, czy czegos tam jeszcze, ani z pracy tych drozdzy nie powstaje paliwo rakietowe :mrgreen: , poniewaz nikt by ich nie uzywal :wink:
Najgorzej, jak ktos, kto nigdy nie widzial czegos na oczy, a opowiada o tym niestworzone rzeczy.
A co do zapachu acetonu i skladnika koktajlu molotowa, to harakterystyczny wynik fermentacji drozdzy syberyjskich. Fermentuja przy minus 46 stopniach, przerabiaja nawet wojskowe termosy, niedzwiedzi tluszcz i placki reniferow :mrgreen:
Aha, i ostroznie z ogniem, byla taka jedna, co probowala zapalic fajke przy pracujacym balonie. Walentina Tierieszkowa :mrgreen: Kazdy chyba wie, jak sie to skonczylo... :wink:
ENERGA - bezplatny internet w Twoim gniazdku

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Re: Drożdże TURBO

Post autor: a_priv » 2008-10-04, 07:35

ziutekt pisze:....."Mam dla pana Tylko jedna rade.......
Zanim zacznie "Pan" na forum przytaczać anonimowe opinie jakichś dyletantów, ośmieszając się tym samym wśród doświadczonych destylerów, proponuję poczytać wątki drożdże turbo (np. ALCOTEC TURBO PURE) , następnie samemu ich spróbować i wyrobić sobie własne zdanie.
Ja tak zrobiłem i oświadczam, że przytoczony przez "Pana" cytat to stek bzdur jakiegoś niedouka. Powtarzanie takich tekstów na tym forum naraża "Pana" na śmieszność.

pzdr

Awatar użytkownika
v.s.o.p.
50%
50%
Posty: 163
Rejestracja: 2006-02-11, 18:45
Kontaktowanie:

Post autor: v.s.o.p. » 2008-10-04, 10:09

zgoda. ja używam turbo od 5 lat i niczego podobnego nie stwierdziłem. Z cytatu można wyciągnąć informację, że destylacja została przeprowadzona źle co najmniej w kilku segmentach.

aceton=przedgony
85%= słaby aparat lub za mocne grzanie czyli słaby aparat :)

wniosek
ziutekt korespondujesz z destilanto-diletanto.

wszystko byłoby w porządku gdybu gość nie wiedział jak i chciał się uczyć ale jak taki zaczyna udzielać porad w oparciu o mizerne doświadczenie to już zgroza. Sam psuje jakość dyskusji i zniechęca innych. tragedia
Lutek
V.S.O.P.
www.vsop.com.pl
http://vsop.blox.pl
Gdy dłużej nie odpowiadam pisz bezpośrednio na info@vsop.com.pl

Awatar użytkownika
Spirit
100%
100%
Posty: 2303
Rejestracja: 2008-03-01, 18:30
Lokalizacja: Ostrołęka.

Post autor: Spirit » 2008-10-04, 10:17

ALE NAWET PO PIERWSZEJ DESTYLACJI WINA OTRZYMUJE PAN SWIETNY WYROB O LEKKIM ZAPACHU OWOCÓW
znaczy się albo ten"pan"robi na pot-stillu albo albo na kolumnie bez wypełnienia lub bez r.r.

to żałosne że za produkcję aparatów destylacyjnych biorą się ludzie bez podstawowej wiedzy.gdyby robili to dla siebie to pół biedy,ale oni próbują to sprzedać.nic dziwnego że potem czytamy takie steki bzdur.

Awatar użytkownika
ziutekt
40%
40%
Posty: 62
Rejestracja: 2008-09-30, 21:54
Lokalizacja: okolice Częstochowy

Post autor: ziutekt » 2008-10-04, 11:21

Witam wszystkich

ten ktoś opinię o drożdżach TURBO wyrobił sobie na aparacie :

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=446520116

z tego co widać aparatura nie jest doskonała, i to jest powód

przepraszam, że włożyłem kij w mrowisko, ale chociaż wiem, że drożdże TURBO są dobre,
i stosowane przez forumowiczów.
pozdrawiam
polecam stronkę ; http://www.wedlinydomowe.pl/

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2008-10-04, 11:45

ziutekt pisze:......ale chociaż wiem, że drożdże TURBO są dobre,
i stosowane przez forumowiczów....
I tutaj trzeba uważać. Ja np. pisałem o ALCOTEC TURBO PURE 24H! Słyszałem jednak opinie niezadowolonych użytkowników drożdży turbo, ale innej firmy (nie podaję szczegółów bo sam tego nie weryfikowałem). Nie można sprowadzać do wspólnego mianownika wszystkich drożdży oznaczonych jako TURBO.

pzdr

Awatar użytkownika
yaco26
70%
70%
Posty: 378
Rejestracja: 2008-06-04, 22:03
Lokalizacja: Z za Narwi

Re: Drożdże TURBO

Post autor: yaco26 » 2008-10-04, 12:20

ziutekt pisze:
Cytat :

JAK WIADOMO ZEBY OTRZYMAC WINO TRZEBA TROSZKE CZASU (MINIMUM MIESIAC) ALE NAWET PO PIERWSZEJ DESTYLACJI WINA OTRZYMUJE PAN SWIETNY WYROB O LEKKIM ZAPACHU OWOCÓW. DRUGIE PEDZENIE POZBAWIA ALKOHOL ZAPACHU I JEST JUZ WYSMIENITY WYROB O ODPOWIEDNIJ MOCY (85 - 94%) SUPER SPRAWA JEZELI CHODZI O NALEWKI.
Wcale nie potrzeba drożdży winnych żeby uzyskać zapach owocowy,
używam drożdży Alcotec pure 48 od wiadomo kogo :D ,ostatni nastaw pseudo śliwkowy wyrobił w 6 dni jednak zostawiłem go w spokoju na tydzień do wyklarowania, bryknięcie na 2 razy za drugim razem po wymieszaniu z wodą dodałem sody do surówki,efekt końcowy to destylat o mocy 87% wypędzony na szybko z łagodnym zapachem śliwkowym.
Tyle z moich ostatnich doświadczeń, nawet dobry gotowy zacier można zpier..popsuc podczas gotowania.
Alkoholik to człowiek który przekroczył granice na której my wszyscy balansujemy.
Najpierw czytaj potem pytaj;)

Sláinte,
Yaco26

Awatar użytkownika
maciuk1
0%
0%
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-12, 18:55

Post autor: maciuk1 » 2008-10-04, 15:35

A ja używam drożdży cobra 24h i jestem bardzo zadowolony stosuje je już chyba ze dwa lata i jest ok. Powiem krótko koleś pisze stek bzdur.


Pozdrawiam
maciuk1

anulek
40%
40%
Posty: 92
Rejestracja: 2007-11-15, 20:35

Post autor: anulek » 2008-10-04, 22:03

Podarowałem paczkę drożdży TURBO (od wiadomo jakiego sprzedawcy :lol: )koledze który robi destylat od dawna.Aparatura jeszcze dziadkowa.Mówił, że innych już nie będzie używał.

onek_uk
60%
60%
Posty: 236
Rejestracja: 2008-06-03, 01:39
Lokalizacja: Jukej :)

Post autor: onek_uk » 2008-10-04, 22:23

nastawy cukrowe tylko na "TURBO" :D nie wydaje mi sie zeby jakies inne przerobily taka ilosc cukru w takim czasie i do takiego %

tatra
20%
20%
Posty: 26
Rejestracja: 2008-04-05, 16:50

Post autor: tatra » 2008-10-05, 15:17

Uważam że jest to próba zdyskredytowania tego producenta (może konkurencja zbyt duża) . Jeśli kogoś stać na ten sprzęt i wie o co chodzi w tym wszystkim to w miarę potrzeb może (powinien) sobie dodać termometr itp.
Im większa konkurencja tym lepiej dla rynku .
Żeby niebyło niemam nic wspólnego z w/w producentem .

Pozdrawiam wszystkich myślących Forumowiczów .

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości