AAbratek pisze:To fakt, opisany sposób nijak się ma do procesu zacierania
A możesz mi przybliżyć jak wygląda ten proces?
AAbratek pisze: weź no sobie kup/zrób śrutę zbożową oraz enzymy od naszego dostawcy
98% a będziesz miał piękne typowo gorzelniane zaciery zbożowe

Zrobiłem sobie tę śrutę zbożowa i włśnie chce wypróbować, co z tego wyjdzie. Człowiek dopóki nie spróbuje i sam się nie przekona, to dokładnie się nie dowie. Od 98% może później coś zamówię, ale póki co chciałbym zobaczyć co mi wyjdzie z mojej śruty i mojego zacieru. Tym bardziej, że będzie to mój drugi zacier, który zrobię bo pierwszy to cukrówka. Dalego jeśli będzie ktoś tak dobry

to niech opisze mi proces zacierania.
edit\
heh nie wiem czy nikt nie wie czy nikomu się nie chce napisać więc spytam dokładniej czy zacieranie zboża to ten przepis co jest poniżej skopiowany:
'Przepis na Słód Zbożowy
1. Jęczmień, Pszenicę, Żyto lub Kukurydzę należy zamoczyć w ciepłej wodzie tak aby ziarna napęczniały. Jeśli są one świeże i wilgotne to wystarczy kilka godzin, lecz jeśli jest wyschnięte należy trzymać w wodzie ok 24 h lub dłużej.
2. Wodę należy odlać i wsypać ziarno do naczynia o odpowiednio dużej średnicy. Należy rozprowadzić je po całej powierzchni tak aby grubość warstwy ziaren nie przekroczyła 1 cm. Naczynie należy postawić w ciepłym i (koniecznie) ciemnym miejscu. Można zakryć je kocem lub czymś zastępczym tak aby uniemożliwić dostanie się światła do zboża. Można je nawilżać, należy z tym nie przesadzić bo ziarno nie może leżeć w wodzie.
3. Po około 14 dniach ziarno wytworzy w sobie słód i enzymy, które są bardzo pożądane jeśli chodzi o wytwarzanie alkoholu w naszym zacierze, urosną także kilku-centymetrowe blade kiełki. Przez cały okres kiełkowania ziaren możemy nim potrząsać tak aby ziarna z doły wymieszały się z tymi z góry. Warto przeprowadzać co jakiś czas tę czynność, ponieważ to które leży wyżej kiełkuje szybciej i prędzej wytwarza słód. O czasu do czasu warto również sprawdzać smak zboża, jeśli słodki smak jest już dobrze wyczuwalny jest to znak do zakończenia kiełkowania.
Teraz należy je dobrze wysuszyć i przetrzeć na sicie aby pozbyć się kiełków, które mogą wprowadzać do zaczynu nieprzyjemny smak i aromat.
Sporządzanie Śruty Ze Słodu Zbożowego
Z zakiełkowanego ziarna można przygotować sobie śrutę lub mąkę, którą można przechowywać i używać kiedy tylko jest mam potrzebna.
W tym celu należy wykiełkowane ziarno dobrze wysuszyć np. na piecu wyschnie w kilka godzin, przetrzeć na sicie aby kiełki a następnie zmielić maszynką do mięcha lub jakimś młynkiem. Ziarno można także zmiażdżyć tak aby łuski pozostały w całości, ziarno tak spreparowane lepiej się przechowuje."
To co jest powyżej skopiowane to uczyniłem i teraz będę postępować zgodnie ze wskazówkami skopiowanymi w pierwszym poście. Czy nadal brakuje mi procesu zacierania? czy to sporządzenie tego słodu to właśnie proces zacierania? Jeśli nie, to proszę o wyjaśnienie jak ten proces zacierania wygląda?