Wiśnie w czekoladzie

Czyli coś na ząb...
Awatar użytkownika
Korona
60%
60%
Posty: 234
Rejestracja: 2009-08-24, 11:39

Wiśnie w czekoladzie

Post autor: Korona » 2010-12-16, 10:01

Witam,
Chce zrobić wiśnie w czekoladzie :P i mam nadzieje że ktoś mi da przepis jak to zrobić. Na internecie nic konkretnego nie mogłem znaleźć, kiedyś widziałem jakiś program że wiśnie robi się w gęstym cukrowym likierze wlewa do foremki i jak się zrobi skorupka to wtedy zalewa się czekoladom :| :?:
Ostatnio zmieniony 2010-12-16, 12:59 przez Korona, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2010-12-16, 11:00

Poszukaj na allegro fontanny do foundie - będziesz robił je w ekspresowym tempie. Zamiast takiej fontanny wystarczy garnek z wodą i pływająca w nim miska z czekoladą. Czekoladę należy najpierw zahartować, tj. Podgrzać wodę aż się czekolada rozpuści, i poczekać aż stężeje, po czym rozpuścić ponownie i już można maczać wiśnie na jakiejś wykałaczce. Jeżeli nie zahartujesz czekolady to będzie miała matową powierzchnię, po hartowaniu gładką. Jeżeli będziesz rozpuszczał czekoladę bezpośrednio nad źródłem ciepła zamiast w płaszczu wodnym to czekolada może (na pewno) się przypalić.

Smacznego.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

RomKo
30%
30%
Posty: 49
Rejestracja: 2006-02-12, 19:14

Post autor: RomKo » 2010-12-16, 17:01

Wpisz na You tube " pralinki " a sam zobaczysz ile jest filmów instruktażowych.
Foremki do pralinek możesz dostać tutaj,
http://www.pan-centrum.pl/pan_centrum,1.html
jak się zarejestrujesz to będziesz miał dostęp do cen towarów, czekolada którą tam można kupić jest już temperowana.
Jeszcze dwie ciekawe strony.
http://bloggingpraline.wordpress.com/
http://www.pomocnicykuchenni.pl/index.php
:slinka

Awatar użytkownika
Korona
60%
60%
Posty: 234
Rejestracja: 2009-08-24, 11:39

Post autor: Korona » 2010-12-16, 20:22

Wielkie dzięki za te odpowiedzi, już jestem na dobrej drodze.
Od ogladania tych smacznych :P filmów przytyłem już ze 2 kilo. :lol:
:cheers

Imagin
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-16, 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Imagin » 2010-12-17, 13:16

A może coś takiego jak na zdjęciu poniżej ?? praliny mojej roboty.
Załączniki
PRALINY.JPG

Awatar użytkownika
Korona
60%
60%
Posty: 234
Rejestracja: 2009-08-24, 11:39

Post autor: Korona » 2010-12-17, 14:06

Własnie o takie chodzi, tylko że chciałbym mieć nadzienie z wiśni lub czereśni zalane likierem.
Jeżeli masz jakiś fajny przepis :cooking to go wstaw na forum.
Pozdrawiam.

Imagin
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-16, 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Imagin » 2010-12-17, 18:40

Trzeba zaopatrzyć się w taką foremkę silikonową, np. na Allegro
http://allegro.pl/forma-silikonowa-do-c ... 04238.html

SKŁADNIKI
2 tabliczki czekolady deserowej

SKŁADNIKI NADZIENIA
0,5 szklanki cukru
1/3 szklanki mleka
1/3 kostki masła prawdziwego
nalewka wiśniowa lub koniak, whisky
10 dkg mleka w proszku (nie granulowane!)
1 łyżeczka kakao,
kilka kropelek olejku arakowego lub innego

Smak nadzienia można zmieniać, dając inne proporcje czy składniki

Sposób przygotowania nadzienia
Cukier wsypać do mleka i gotować ok.10 minut, syrop ochłodzić.
Osobno stopić masło, następnie połączyć je z ostudzonym syropem.
Do tego dodawać mleko w proszku, kakao, pokrojone masło mieszając mikserem na gładką masę, schłodzić w lodówce.
Po schłodzeniu, do masy dodawać nalewkę dokładnie mieszając, nalewki dodać tyle aby konsystencja nadzienia przypominała gęstą śmietanę.


SPOSÓB WYKONANIA
Czekoladę połamać na kawałki i rozpuścić w garnuszku na parze.
Wyjąć z zamrażarki formę i pędzelkiem ( ja używam silikonowego) wysmarować dokładnie dno i ścianki zagłębień czekoladą, dając więcej czekolady na dno foremek.
Odłożyć foremkę na 10 minut do zamrażarki i ponownie wysmarować zagłębienia tak by ścianki były grube na 2 - 2.5 mm, odstawić do zamrażarki na kilka minut.
Teraz wypełniamy zagłębienia nadzieniem, można rękawem lub łyżeczką, napełniając zostawiamy 2 mm wolnej przestrzeni od górnej krawędzi, zalewamy czekoladą a nadmiar czekolady zbieramy nożem.
Formę włożyć do zamrażarki, po godzinie można już wyjąć pralinki, najlepiej wyciskać je kolejno wywracając foremki na drugą stronę.

Jeśli chodzi o nadzienie to mogą być owoce zalewane likierem czy nalewką, trzeba po prostu pokombinować.
Jeśli chcesz robić pralinki z wiśniami, to chyba trzeba je wcześniej kandyzować albo kupić gotowe.
Załączniki
P1.jpg
Przyrzekam ci żono że od dzisiaj więcej już nie będę pił......... ale i mniej też nie

Awatar użytkownika
xaafuun
80%
80%
Posty: 467
Rejestracja: 2008-12-29, 11:08
Lokalizacja: ja Cię znam ??
Kontaktowanie:

Post autor: xaafuun » 2010-12-18, 09:10

A czy na takie smakołyki, nadadzą się wiśnie po nalewce?
Pytam, bo mam ich troszkę, częśc idzie do lodów, część idzie do cist (fale dunaju ..)
Pozd Rafał

Imagin
0%
0%
Posty: 3
Rejestracja: 2010-12-16, 09:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Imagin » 2010-12-18, 12:11

Robiłem pralinki z wiśniami zalewane nalewką zagęszczaną mlekiem w proszku i wyszły super, oczywiście wiśnie bez pestek :D
Przyrzekam ci żono że od dzisiaj więcej już nie będę pił......... ale i mniej też nie

jerry15
0%
0%
Posty: 1
Rejestracja: 2011-02-03, 21:52

Post autor: jerry15 » 2011-02-03, 22:22

xaafuun pisze:A czy na takie smakołyki, nadadzą się wiśnie po nalewce?
Pytam, bo mam ich troszkę, częśc idzie do lodów, część idzie do cist (fale dunaju ..)
Pozd Rafał
Witam na forum,
Takie wiśnie po nalewce są w sam raz, robiłem je w czekoladzie hartowanej (przepis na początku). Zwykłe wiśnie bez % też można tylko te dłużej zostawały, te mocniejsze szybciej znikały :)
Podobnie wykorzystuję sliwki po nalewkach.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości