Usprawnienia forum

Masz problem, wniosek, sugestię - napisz
Awatar użytkownika
xaafuun
80%
80%
Posty: 467
Rejestracja: 2008-12-29, 11:08
Lokalizacja: ja Cię znam ??
Kontaktowanie:

Post autor: xaafuun » 2009-03-29, 20:21

@ Spiryt absolutnie się z Tobą zgadzam. :1st
Nie ilość a JAKOŚĆ :brawo :brawo

Pozd Rafał

Awatar użytkownika
kitaferia
101%
101%
Posty: 2265
Rejestracja: 2007-09-04, 15:16
Lokalizacja: EuroSojuz

Post autor: kitaferia » 2009-03-29, 20:59

Usunięcie postów przed zmianą tożsamości, niektórzy praktykują :mrgreen:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-03-30, 00:30

Spiryt pisze:Mam pytanie :dlaczego niektóre tematy są zamykane a nie są usuwane?Po co zaśmiecać forum tematami które nie mają żadnej wartości merytorycznej?
ku przestrodze i pamięci potomnych

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-03-30, 13:00

Spiryt pisze:W końcu to nasze własne posty i możemy z nimi robić co nam się podoba,a właściwie podobało,odkąd CK nie zrobił modyfikacji[/size]
Powodem zmian, było usunięcie przez pewnego użytkownika swoich postów, co skutkowało rozwaleniem logicznej ciągłości wątku.

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2009-03-30, 13:02

Zawsze można napisać do kogoś z moderatorów z prośbą o konkretną korektę swojego postu.


pzdr

gatorek23
30%
30%
Posty: 48
Rejestracja: 2008-05-27, 15:37

Post autor: gatorek23 » 2009-03-30, 13:13

Tak to prawda - to ja usunąłem swoje posty.
To wszystko moja wina za co przepraszam.
:oops:

Awatar użytkownika
a_priv
100%
100%
Posty: 3144
Rejestracja: 2006-08-25, 08:30

Post autor: a_priv » 2009-03-30, 13:40

@gatorek

Nie tylko Ty.
Byli jeszcze inni. :wink:


pzdr

bnp

Post autor: bnp » 2009-09-26, 20:45

CK mam 2 sprawy
da radę :

wstawić gotowca tak jak emotki - °Blg °C ( działa to fajnie na piwoorg)
nie wiem czemu ale od pewnego czasu mam poprzycinane niektóre emotki po prawej i od dołu :shock:

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2009-09-26, 20:54

na to forum °Blg °C to nie prośba ale konieczność. pozdro
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

Awatar użytkownika
Percentage
50%
50%
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-11, 23:13

Post autor: Percentage » 2009-09-26, 20:57

Ja to zamiast usprawnień to proponował bym zmianę systemu forum. Niestety wybór systemu forumowego padł chyba na najgorszy możliwy wariant Powered by phpBB modified by Przemo. Tak sobie myślę ,że może przygotował bym jakiś elegancki projekt graficzny do portalu bo to wygląda lekko mówiąc okropnie:
http://www.bimber.info/forum/portal.php
A po jakimś czasie może by się zrobiło porządek z forum.
Oczywiście w ramach możliwości czasowych :)

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-09-26, 22:43

rektiv pisze:wybór systemu forumowego padł chyba na najgorszy możliwy wariant Powered by phpBB modified by Przemo.
A w czym są lepsze te inne systemy forum?
rektiv pisze: Tak sobie myślę ,że może przygotował bym jakiś elegancki projekt graficzny do portalu bo to wygląda lekko mówiąc okropnie:
Wygląda tak, ponieważ nie był wcale ruszany, ale jak chcesz się pobawić to proszę bardzo...
rektiv pisze:A po jakimś czasie może by się zrobiło porządek z forum.
O jakim porządku mówisz?

Awatar użytkownika
Citizen Kane
-#Admin
-#Admin
Posty: 5060
Rejestracja: 2005-12-19, 23:37
Lokalizacja: Polska
Kontaktowanie:

Post autor: Citizen Kane » 2009-09-26, 22:47

bnp pisze:wstawić gotowca tak jak emotki - °Blg °C ( działa to fajnie na piwoorg)
Pewnie da radę, daj link do ikon.
bnp pisze:nie wiem czemu ale od pewnego czasu mam poprzycinane niektóre emotki po prawej i od dołu :shock:
Hmnnn... nie wiem, u mnie wyświetla się OK.

Awatar użytkownika
Percentage
50%
50%
Posty: 102
Rejestracja: 2009-07-11, 23:13

Post autor: Percentage » 2009-09-27, 00:13

A w czym są lepsze te inne systemy forum?
Ogólnie rzecz biorąc modyfikacja forum phoBB w wykonaniu przemo jest jednym wielkim nieporozumieniem. Jest nafaszerowane modyfikacjami z których połowy zapewne się nie używa pomijam ,że w wielu przypadkach zostały wykonane nieprawidłowo o czym świadczą liczne luki. Później co chwila trzeba łatać jakieś dziury. Pomijając to ,że można by to jeszcze jakoś znieść niewybaczalnym grzechem tego forum jest bezsensowne forsowanie bazy danych (nie wiem czy jest mniej wydajne forum od tego). Home oficjalnie wywalał klientów i pozostawiał dwie drogi : zmiana systemu lub rozwiązanie umowy. Zresztą podobnie jak inne szanujące się serwerownie (oczywiście jeśli przeciążały maszynę). Zakładamy tak jak jest ruch umiarkowany. Teraz pytanie czy lepiej zostawić oprogramowanie badziewne, mało wydajne i dziurawe jak durszlak. Czy lepiej zainstalować porządne forum z nie mniejszymi możliwościami (a nawet o wiele większymi). Z konkretnym supportem dbającym o niezbędne łatki. Oczywiście z samym przeniesieniem tego na jakiś system (opracowanie szablonów, grafiki itp) Było by dużo pracy więc propozycja raczej w dalszej perspektywie. Co do forum jest to tylko moja propozycja ,żeby zrobić coś konkretnie.
Wygląda tak, ponieważ nie był wcale ruszany, ale jak chcesz się pobawić to proszę bardzo...
Co do tego jak zauważyłeś wiem ,że jest to standard jak dla mnie można by to wyłączyć.
Proponował bym postawienie Ez Publish jak zapewne wiesz jest to zaawansowana platforma programistyczna dająca duże możliwości. Jako ,że jakiś czas temu wykonaliśmy kilka projektów można by użyć kilku modułów autorskich. Całość połączyć z bazą forum. Na koniec opracować elegancki design i logo. Jednak jeśli już działać na konkretnym oprogramowaniu to raczej należy myśleć o całości a nie tylko o samym portalu. Jeśli jednak definitywnie nie chcecie nawet w przyszłości myśleć o jakiejkolwiek migracji to wystarczy zwykła prosta joomla i można by wtedy po woli sobie działać.
rektiv pisze:A po jakimś czasie może by się zrobiło porządek z forum.
O jakim porządku mówisz?[/quote]

Chodziło mi o porządek odnośnie systemu forum jak i jakiejś oprawy graficznej.

Oczywiście to moja propozycja i w miarę możliwości czasowych po woli bym coś dłubał w tym temacie. Jednak mimo szczerych chęci jeśli pomysł nie spotka się z aprobatą to można go uznać za zakończony. Ja przedstawiam propozycję.

rektiv zmień dilera albo bierz polowe z tego, mnie się tu podoba :D
Nie ma to jak konkretna rzeczowa odpowiedź...

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2009-09-27, 09:54

Praktycznie lepszego systemu nie ma ale nie dlatego ze to najlepszy system forumowy ze wszystkich tylko dlatego ze wiekszosc oferuje podobna funkcjonalnosc. Jezeli juz bym zmienial caly system to juz na cos podobnego do google wave poniewaz jest tam mozliwe z kazdego fragmentu postu zrobienie osobnych watkow przez co mozna czytac niezaburzony watek glowny albo wczytywac sie w offtopic. Jak na razie takiej funkcjonalnosci poza google wave nie widzialem w innym opogramowaniu.

bnp

Post autor: bnp » 2009-09-27, 10:39

@CK
Pewnie da radę, daj link do ikon.
no nie mam, ja nie za bardzo kumaty w tych sprawach :oops:

podmałpowałem z forum piwoorg i tak rzuciłem luźny pomysł

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości