Grzanki, tosty

Czyli coś na ząb...
Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Grzanki, tosty

Post autor: Tofi » 2011-04-16, 01:19

Co zrobić wieczorem gdy lodówka prawie pusta, żabka już zamknięta a do Tesco kawał drogi?

Potrzebna jest patelnia z powłoką nieprzywierającą teflonową (niestety w przypadku patelni innych niż tefal ryzykujemy zniszczeniem tej powłoki) lub ceramiczną i kilka pajd chleba.

Nagrzać patelnię do odpowiedniej temperatury i dopiero wtedy wrzucić chleb. Przytrzymać trochę z jednej trochę z drugiej strony aż do momentu lekkiego zarumienienia (wszystko robimy bez tłuszczu!!).

Smacznego

Jest to dobry sposób na recykling czerstwego chleba, gdyż z wierzchu chleb robi się chrupiący a wewnątrz od temperatury mięknie, zatem można w tym przypadku powiedzieć że nie podżeramy wieczorem, tylko wyszliśmy do kuchni w kapciach promować działania proekologiczne.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
Astemio
101%
101%
Posty: 2144
Rejestracja: 2006-12-28, 12:29

Re: Grzanki, tosty

Post autor: Astemio » 2011-04-16, 01:33

Witam!
Tofi pisze:Co zrobić wieczorem gdy lodówka prawie pusta, żabka już zamknięta a do Tesco kawał drogi?
Wieczorem? Na pewno NIE JEŚĆ! :D
Stare, bardzo mądre - pewnie chińskie - przysłowie mówi:
"Śniadanie zjedz sam, obiadem podziel się z przyjacielem, a kolację oddaj wrogowi".
Od dłuższego czasu konsekwentnie staram się stosować to przysłowie, szczególnie przestrzegam ostatniej części; wrogów nie szukam :D , ale i nie jem kolacji, po prostu od godziny 18 staram się nic nie jeść i raczej bez trudności to mi przychodzi.
Naprawdę dużo lepiej się śpi, a i wagę łatwiej utrzymać.
Najlepszym miernikiem nieskończoności jest ludzka głupota i arogancja.

Awatar użytkownika
Tofi
100%
100%
Posty: 1863
Rejestracja: 2006-01-05, 00:36
Lokalizacja: zDolny Śląsk
Kontaktowanie:

Post autor: Tofi » 2011-04-16, 02:19

Ale od godziny 18 minęło już 8 godzin. Ostatnio zabrałem się za siebie i stosuję ŻPT (żryj połowę tego) z niezłym rezultatem, bo właściwie jem co chcę i ile chcę. No może nie do końca ile chcę, ale oprócz nałogowej delirium tremens na cukier, nie mam potrzeby jeść więcej i mieszczę się w 900-1600 kcal więc nie jest źle.
Konstytucja RP - Art. 54. 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.

Awatar użytkownika
xaafuun
80%
80%
Posty: 467
Rejestracja: 2008-12-29, 11:08
Lokalizacja: ja Cię znam ??
Kontaktowanie:

Post autor: xaafuun » 2011-04-21, 19:06

No to w temacie tostów ja wrzuce 3 grosze.
Jeśli mam chlebek, lub bułki, nie pierwszej świeżości, a ja jedzenia nie wyrzucam nigdy, :) to przyrządzam z nich takie coś.
W talerzy głębokim jak do zupki wpić jajo doprawić solą i pieprzem, można dodać curry.
Na patelni rozgrzać tłuszcz, nastepnie kromki chleba moczyć chwilkę w jajku i smażyć na patelni na kolor złoty/piwny 8) z obu stron.
Danie proste smaczne i pyszne.

Pozd Rafał

furman

Post autor: furman » 2012-09-14, 12:42

A ja polecam gorące kanapki. Bierzemy chlebek ( każdy rodzaj ) , może również być bułeczka. W przypadku bułki, przekrajmy ją na pół, jedną część smarujemy masełkiem. Drugą pokrapiamy magi. Na część posmarowaną masełkiem kroimy cebulkę/ czosnek, kładziemy na to plasterek wędliny/ kiełbaski, na górę żółty ser. Przykrywamy drugą połówką z magii. I całość wkładamy do opiekacza/gofrownicy ( patrz zdjęcie ). Na 2/3 minutki. Jemy na ciepło, z dodatkiem sosu czosnkowego lub pasty paprykowej.

Obrazek

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości