Kolektory słoneczne

Wolna strefa o wszystkim i o niczym
Awatar użytkownika
xaafuun
80%
80%
Posty: 467
Rejestracja: 2008-12-29, 11:08
Lokalizacja: ja Cię znam ??
Kontaktowanie:

Post autor: xaafuun » 2010-03-15, 08:51

Ach z tym dofinansowianiem, to jest prawdziwy SOCJALIZM!!!
Biedny Kowlaski mieszka w M3, oddaje (ja bym nazwał rzecz po imieniu, jest obrabowanny !!!), ze swych ciężko zarobionych pieniądzy przez fiskusa.
Potem urzędnicy przejadają połowę, a z pozostałej cześći funduje się luksus jego sąsiadowi Nowakowi, który ma swój domek, a na dachu montuje kolektory. Dostaje zwrot z gminy, powiatu czy tam kogokowliek i jest zadowalony z życia bo ma teraz jeszcze większe oszczędności.
A Kowalski jak płacił podatki, tak dalej płaci...

Nie mam tutaj nic do osoób które starają sie o dodtacje, zwrot czy jak chcecie to sobie to nazwijcie. Mam na myśli proceder jawnej niesprawiedliwośći, która się dzieje na naszych oczach, a większosć na dodatek daje przyklask na takie zachowanie.
Pozd Rafał

pols34
40%
40%
Posty: 81
Rejestracja: 2009-02-24, 14:27
Lokalizacja: południe

Post autor: pols34 » 2010-03-15, 13:40

Nie pogniewaj sie ale mieszkanie w M nie jest obowiazkowe mieszkałem w M ale stanąłem na głowie kilka lat i udało sie zlepic sposobem gospodarczym dom. Z tego co wiem to spółdzielnie i wspónoty tez moga starac sie o zwrot tylko po co jak lokator i tak zapłaci.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Daniel_257_
101%
101%
Posty: 145
Rejestracja: 2008-01-02, 16:38
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Daniel_257_ » 2010-03-15, 14:33

Witam

A ja znów wychodzę z innego założenia.

Cieszę się z każdego grosza które obywatele zabierają naszemu pAŃSTWU. Dodam, że nie szanuje swoich obywateli i jak się da komuś urwać nawet grosik jestem z tego zadowolony.

Zaraz napiszecie, że jak dadzą Kowalskiemu to Nowakowi zabiorą -- i tak mu zabiorą i przepier......

Zresztą człowiek całe życie zapierd........ i nic z tego nie ma.

Zabierają mi 30% z od tego co mi zostanie 22% VAT no i wyroby akcyzowe i co z tego mam:
- idąc do dentysty na tzw"kasę chorych" dostaję czarną jak smoła plombę, a za leczenie kanałowe muszę dopłacić 110zł.
- trafiając na pogotowie z urazem jestem odsyłany od Pawła do Gawła bo mogę iść do chirurga który w tym czasie przyjmuje, a on twierdzi że do ortopedy bo ma limity, a tamten na pogotowie odsyła bo ma jeszcze 10-ciu pacjentów.............
- mamy problemy finansowe chwilowo oboje rodzice stracili pracę jeden zasiłek nawet nie wiem ile i no co żarcie opłaty dzieci na utrzymaniu-- do opieki społecznej a tam niech sprzeda telewizor i kupi dziecku jedzenie.....
- szkoda słów

A jak ktoś tym kut........ zabiera parę złotych to jest radość jak miałbym wybór do pieca czy do naszego pięknego prezydenta; wolał bym te pieniądze spalić w piecu przynajmniej miał bym ciepło.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
xaafuun
80%
80%
Posty: 467
Rejestracja: 2008-12-29, 11:08
Lokalizacja: ja Cię znam ??
Kontaktowanie:

Post autor: xaafuun » 2010-03-15, 16:56

Daniel_257_ pisze:Witam

A ja znów wychodzę z innego założenia.
Masz do tego pełne prawo.
Zważ jednak, że:
Daniel_257_ pisze:Cieszę się z każdego grosza które obywatele zabierają naszemu pAŃSTWU. Dodam, że nie szanuje swoich obywateli i jak się da komuś urwać nawet grosik jestem z tego zadowolony.
To rozumownie jest błędne, ponieważ Państwo nie zarabia pieniędzy (tzn. tworzy poprzez dodruk, ale nie to mam teraz na myśli). Więc żeby je miec, nakłada na obywateli podatki, coraz większe i większe. Dlatego obywatele nie zabierają grosza Rzeczpospolitej Polskiej, ale każdemu z nas uczestników forum, w tym także Tobie i mnie.
Wolałbym miec mniejsze podatki, niż dopłacac do czyjejs wygody.
Zresztą pomyśl sam, kto lepiej wyda Twe zarobione pieniądze, urzędnik czy Ty sam?
Odpowidź jest chyba jednoznacznie jasna.
Jest to tzw. oczywista oczywistośc 8)

Pozd Rafał

Awatar użytkownika
Daniel_257_
101%
101%
Posty: 145
Rejestracja: 2008-01-02, 16:38
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Daniel_257_ » 2010-03-15, 17:54

xaafuun pisze:Wolałbym miec mniejsze podatki, niż dopłacac do czyjejs wygody.


Ale kolega moim skromnym zdaniem błędnie myśli podatki zabiorą i będą je podwyższać tyle ile tylko będzie można.

Załatają nimi dziurę w budżecie, czarna dziurę, otchłań i niekończące się czeluście zadłużenia międzynarodowego.

Jak nie będą mieć kasy to może zaczną racjonalnie dysponować tym co mają.

A kasa na ekologie, nie jestem zorientowany ale chyba idzie z uNI eUROPRJSKIEJ.

Przestałem interesować się całkowicie polityką od dnia gdy mamy nowego pREZYDENTA.
Szkoda nerwów tym bardziej, że w pOLSCE obowiązuje kapitalizm komunistyczny, a sama cenzura nałożona na media mnie zadziwia.
Nawet przestałem oglądać wiadomości da swej spokojności.

Większość uzna, że moje poglądy są bardzo skrajnie niepoprawne jednak nic z tym się nie da zrobić.

Muszę jednak wrócić do tzw. życia i zastanowić się kogo wybrać w następnych wyborach a będzie to trudne bo sami bandyci.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
xaafuun
80%
80%
Posty: 467
Rejestracja: 2008-12-29, 11:08
Lokalizacja: ja Cię znam ??
Kontaktowanie:

Post autor: xaafuun » 2010-03-15, 21:19

Daniel_257_ pisze:
xaafuun pisze:Wolałbym miec mniejsze podatki, niż dopłacac do czyjejs wygody.


Ale kolega moim skromnym zdaniem błędnie myśli podatki zabiorą i będą je podwyższać tyle ile tylko będzie można.

Załatają nimi dziurę w budżecie, czarna dziurę, otchłań i niekończące się czeluście zadłużenia międzynarodowego.

Jak nie będą mieć kasy to może zaczną racjonalnie dysponować tym co mają.
I zrobi się w Polsce to samo co w Grecji. Już się powolutku to robi ale spokojnie machina musi się rozkręcić 8)
Daniel_257_ pisze:A kasa na ekologie, nie jestem zorientowany ale chyba idzie z uNI eUROPRJSKIEJ.
A skąd unia bierze pieniądze ?
Od państw członkowskich :(
A skąd państwa członkowskie ?
Od obywateli :wall :wall :wall

Awatar użytkownika
dastin
101%
101%
Posty: 347
Rejestracja: 2006-04-20, 16:33
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: dastin » 2010-03-15, 22:06

to chyba trochę odbiega już od tematu więc proponuje pisać na temat

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2010-04-01, 10:54

Witam :D W zeszłym roku myślałem nad zrobieniem kolektorów słonecznych, myślałem, myślałem i wymyślałem :mrgreen: Na elektrodzie jest obszerny temat Kolektor słoneczny za 1500zł ja postaram się wydać o połowę mniej.

Oto rysunek:
Obrazek

Kolektor zbudowany na grzejnikach panelowych (dwa grzejniki 40 x 160cm), z jednej strony (od słońca) usunę szlifierką kątową warstwę emalii i pomaluję cienką warstwą czarnej matowej farby, szybą będzie najprawdopodobniej plexi 3mm, lecz czekam na e-maila od producenta kolektorów, mówił, że bez problemu mogę dokupić :D teraz czekam czy opłaci mi się dorzucić kilka groszy na szyby solarne czy zostać przy plexi.

Rurki PEX-AL-PEX + szybko złączki, zbiornik wyrównawczy to około 20L beczka, wszystko oczywiście idealnie ocieplone. Sterownik to koszt do 100zł, przy przekroczeniu żądanej temperatury włączy pompę i jednocześnie elektrozawór, elektrozawór dlatego żeby przez noc ciepła woda będąc lżejsza nie uciekła na górę do kolektora i tam się ochłodziła. Będzie możliwość podpięcia większej ilości kolektorów w razie jakby jeden nie wystarczył :D

Pozdrawiam :wink:
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

henry
101%
101%
Posty: 262
Rejestracja: 2007-12-01, 21:02
Lokalizacja: dzikie pola

Post autor: henry » 2010-04-01, 11:51

Podnies kocioł nieco wyżej a pompkę nieco niżej tak, aby Ci się zrobiło cos w rodzaju syfonu i elektroazawór niepotrzebny. Oryginalnie stosuje się rotametr ze sprężyną chyba jest (ale nie jestem pewny) i działa jak zawór zwrotny. Jak woda będzie miała na kolektorze ponad 60st.C to zaczna się problemy z kamieniem... z czasem zarośnie cały.

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2010-04-01, 12:06

henry pisze:Podnies kocioł nieco wyżej
Jaki kocioł. może kolektor? Będzie na dachu około 12m.
henry pisze: Jak woda będzie miała na kolektorze ponad 60st.C to zaczna się problemy z kamieniem... z czasem zarośnie cały.


Woda bojler-kolektor będzie krążyła w obiegu zamkniętym. Może dla pewności wrzucę do wyrównawczego odrobinę calgonu na kamień?
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

Awatar użytkownika
xaafuun
80%
80%
Posty: 467
Rejestracja: 2008-12-29, 11:08
Lokalizacja: ja Cię znam ??
Kontaktowanie:

Post autor: xaafuun » 2010-04-01, 12:18

Lepiej anode.

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2010-04-01, 12:24

To może lepiej zastosuję zwykły zawór kulowy, jak ciepła woda będzie uciekać to coś innego wymyślę :wink: Nurtuje mnie jeszcze jedno pytanie, jaką farbę użyć bo chromowanie czy tlenek tytanu galwanicznym pokryciem odpada, za duże koszty :cry:

Lipa mam dach na zachód, będę musiał wybudować mały stelażyk
Obrazek
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

henry
101%
101%
Posty: 262
Rejestracja: 2007-12-01, 21:02
Lokalizacja: dzikie pola

Post autor: henry » 2010-04-01, 15:26

Podnieś bojler i opuść pompę obiegową. Powrót z kolektora tez daj niżej od bojlera i żadnej cyrkulacji nie będzie. To ma być bezobsługowe.

morusek
50%
50%
Posty: 183
Rejestracja: 2010-02-08, 13:51
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: morusek » 2010-04-01, 19:57

@ henry
będzie "grawitacja" zasilaniem w odwrotną stronę.
@czornulek
możesz zastosować zawór zwrotny ze sprężyną, obieg zalać glikolem unikniesz spuszczania na zimę, naczynie możesz zastosować membramowe i zrobić układ zamknięty nie będzie się zapowietrzać, tylko nie zapomnij o zaworze bezpieczeństwa i odpowietrzniku automatycznym na samej górze
morusek

Awatar użytkownika
czornulek
101%
101%
Posty: 1065
Rejestracja: 2009-01-04, 17:00
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: czornulek » 2011-07-29, 20:26

Olałem całe grzejniki, zagadałem do gościa z kontroli jakości gdzie pracuję i mam okazje złożyć sobie kolektory z wybrakowanych elementów, np delikatne ryski na obudowie, przypalony absorber na zgrzewie, a wszystko po cenie złomu+wełna, klej i uszczelki.

Cena takiego kolektora:
:arrow: http://www.hewalex.pl/oferta/plaskie-ko ... 00tlp.html

A ja mam za 405zł :mrgreen: Zrobię ze cztery, resztą się będę później martwił.
Nie potrzebuję się dobrze bawić, żeby pić alkohol.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości